Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. januára 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Vyskúšajte vysokointenzívny intervalový tréning

Spevnite si telo pomocou najintenzívnejšieho tréningu, aký existuje. Spáľte viac tuku za kratší čas pomocou cvičení HIIT, ktorým sa môžete venovať kdekoľvek. Vysokointenzívny intervalový tréning, čiže HIIT, je extrémne účinné cvičenie, vďaka ktorému spálite tuk a získate vrcholnú kondíciu – a to rýchlo.
Zalistujte si v novej knihe s názvom Vysokointenzívny intervalový tréning pre ženy.

Vysokointenzívny intervalový tréning (HIIT) je práve teraz v móde. Prečo je taký populárny? Žijeme v spoločnosti, keď treba počítať s každou sekundou a každú sekundu treba využiť. Sme veľmi zaneprázdnení a za naše výkony chceme väčšiu odmenu, aj keby tento výkon zaberal iba polovicu času. Na rozdiel od mnohých iných vecí v živote HIIT poskytne to, čo sľubuje.

Vďaka tejto plnofarebnej knihe si osvojíte 60 mimoriadne účinných cvikov, ktorým sa môžete venovať kdekoľvek.

A môžete ich podporiť 50 náročnými aktivitami trvajúcimi od niekoľkých minút až po celú hodinu.

Autor knihy Sean Bartram je tvorcom Core Pilates and Fitness a trénoval množstvo profesionálnych atlétov mnohých športových odvetví.

Jadrom knihy Vysokointenzívny intervalový tréning pre ženy je 50 aktivít trvajúcich od štyroch minút do celej hodiny, postupujúc od najľahších k náročnejším. Väčšina aktivít obsahuje tri úrovne náročnosti určené pomerom medzi cvičením a oddychom alebo náročnosťou cviku, alebo počtom opakovaní.

Ako HIIT funguje?

Hoci HIIT trvá krátko, má veľký dosah. Tréning s maximálnym vypätím počas intenzívnych intervalov prerušovaných oddychom alebo aktívnym zotavovaním spĺňa dva ciele: pomáha zrýchľovať stratu tuku a zlepšuje tak aeróbnu, ako aj anaeróbnu vytrvalosť. HIIT núti vaše telo spaľovať kalórie za kratší čas ako pri „rovnomernom“ tréningu.

Výhody HIIT-u

HIIT sa môže zdať pridobrý na to, aby bol pravdivý. Predstava, že máte cvičiť iba krátko a získate lepšiu kondíciu a zdravie, ako keby ste cvičili tradičným spôsobom, môže protirečiť vašej intuícii. Vedecké štúdie však potvrdzujú výsledky, ktoré pozorujem v štúdiu.

Pre zdravé srdce

Väčšina ľudí nikdy necvičila takým tvrdým spôsobom, aký si vyžaduje HIIT. Keď sa dostanete do anaeróbnej zóny a srdce vám bije tak, ako by vám malo vyskočiť z hrude, zdokonaľuje vám to aeróbnu aj anaeróbnu vytrvalosť. Štúdia zverejnená v roku 2012 v časopise Strength and Conditioning Research uvádza, že stačí šesť cvičení HIIT-u vykonávaných vyše dvoch alebo troch týždňov a trvajúcich iba niekoľko minút, aby sa objavilo merateľné zlepšenie kľúčových znakov kardiovaskulárneho zdravia.

Cviky

Aby bol HIIT pre vás stále zaujímavý, potrebujete cviky s rozličnou účinnosťou a náročnosťou. Táto kniha zahŕňa postupné inštrukcie pre 60 cvikov využívaných v jednotlivých aktivitách. Ak niektorý cvik nezvládate, preštudujte si inštrukcie a skúšajte ho niekoľkokrát, až kým sa nedostanete do formy a nezačnete ho cvičiť pravidelne.

Cviky sú zoradené podľa základného zamerania (kardio, trup, dolná časť tela a horná časť tela), ale pri mnohých výzvach sa svalové skupiny znásobujú a poskytujú aj kardiovaskulárny úžitok. Ak ste dobrodružný typ, skúste si kombináciou niekoľkých cvikov vytvoriť vlastné postupy.

Začnite na sebe pracovať s novou knihou Vysokointenzívny intervalový tréning pre ženy.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Čistíte ekonomicky, ekologicky a efektívne? Ako čistiť ekonomicky, ekologicky a efektívne? Vyskúšajte produkty slovenského výrobcu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.