Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. mája 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Vyhrajte 7000 eur a dve vlastné výstavy s Henkel Art.Award

BRATISLAVA 21. mája – Spoločnosť Henkel vyhlasuje už 12. výzvu na podávanie prihlášok do súťaže Henkel Art.Award pre kreatívnych umelcov z 23 krajín regiónu strednej a východnej Európy. Táto umelecká cena v celkovej hodnote 35 000 eur zahŕňa peňažnú výhru v hodnote 7 000 eur a zorganizovanie dvoch výstav. Uzávierka prihlasovania umeleckých diel do súťaže bude 7. júna 2013. V minulom ročníku súťaže Henkel Art.Award prihlásili mladí umelci z 20 krajín celkovo 931 umeleckých diel.

V spolupráci s centrom KulturKontakt Austria a múzeom moderného umenia vo Viedni (Museum der Modernen Kunst Stiftung Ludwig Wien – MUMOK) bude súťaž Henkel Art.Award 2013 opäť výbornou príležitosťou pre výnimočné a inovatívne diela vytvorené mladými umelcami v oblasti maľby, kresby, fotografie, videoumenia a inštalácie.

Medzinárodná porota zostavená z významných odborníkov sa na jeseň v roku 2013 stretne, aby spomedzi všetkých prihlásených umeleckých diel vybrala do finále súťaže 5 najlepších, ktoré budú bojovať o hlavnú výhru. Víťaz bude zverejnený v decembri toho roku na slávnostnom udeľovaní cien vo Viedni.

„Umenie prispieva k vzájomnému porozumeniu a pozitívnemu spolunažívaniu ľudí,“ hovorí prezident spoločnosti Henkel CEE Günter Thumser, aby vysvetlil dôvody, prečo sa spoločnosť Henkel už dlhodobo angažuje v oblasti sponzorovania umeleckej činnosti. „Prostredníctvom našej Henkel Art.Award by sme chceli podporovať tento trend vo východnej Európe.“

Ďalšie informácie a podmienky prihlasovania sa do súťaže sú dostupné na stránke http://www.henkel.sk/160_SKS_HTML.htm, http://artaward.henkel-cee.com alebo www.facebook.com/HenkelArtAward.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

ZSSK prevezie retro autá v rámci rely 500km Slovenských. Užite si legendárne preteky zblízka ako spolujazdec v historickom aute Autosalón Autoshow Nitra opäť v plnej sile!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.