Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. februára 2017 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Vyhlásenie primátora Iva Nesrovnala k hlasovaniu poslancov o hazarde

BRATISLAVA 17. februára –

Vyhlásenie primátora Iva Nesrovnala k štvrtkovému hlasovaniu poslancov o hazarde

Včera 16. februára 2017 niektorí poslanci hanebne popreli svoje hlasovanie spred 3 týždňov. Títo poslanci veľmi dobre vedia, že zmarili najväčšiu, bezprecedentnú petíciu, aká kedy v Bratislave bola. Veľmi dobre vedia, že to boli oni a ich hlasy, kto je podpísaný pod touto nehoráznosťou.
Vyspali sme sa, máme odstup jedného dňa, ale fakty ostávajú nezmenené. Všetci vieme, čo za nehoráznosť sa tu včera stala. Chcem z tohto miesta poďakovať všetkým občanom Bratislavy, ktorí svojím podpisom jasne vyjadrili svoj názor na hazard. Ďakujem tiež všetkým ľuďom, ktorí sa podieľali na zbere podpisov, vrátane starostov mestských častí, ako aj všetkým úradníkom, ktorí sa pričinili o to, že táto petícia bola úspešná. Takisto chcem poďakovať tým poslancom, ktorí rešpektovali vôľu občanov a včera zahlasovali za zákaz hazardu v Bratislave.
Fakty sú takéto:
1.) Na jar 2015 sa primátor a starostovia všetkých 17 mestských častí Bratislavy zhodli, že situácia s hazardom sa stala v meste neúnosnou a je potrebné ju začať riešiť.
2.) V máji 2015 všetci 45 poslanci mestského zastupiteľstva podpísali petíciu a tým podporili zákaz hazardu v Bratislave.
3.) Hlavné mesto odovzdalo na kontrolu všetkých 136.139 podpisov občanov, ktorí petíciou žiadajú úplný zákaz hazardu v Bratislave. Platných bolo 98.118 podpisov, petícia vyhovela všetkým požiadavkám, ktoré ukladá zákon.
4.) 26. januára 2017 všetci 39 prítomní poslanci jednomyseľne odhlasovali požiadavku, aby primátor predložil návrh VZN s úplným zákazom hazardu v Bratislave.
Citujem “…aby zverejnil do 31. 01. 2017 návrh všeobecne záväzného nariadenia, ktoré bude úplne zakazovať umiestnenie herní vo všetkých budovách uvedených v § 38 ods. 4 zákona o hazardných hrách tak, ako bolo pripravené na rokovanie pracovnej komisie a predložil na februárové zasadnutie Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy.”
Môže sa zdať, že od 26. januára uplynula celá večnosť, preto pripomínam, že odvtedy do zasadnutia zastupiteľstva 16. februára 2017 ubehlo iba 21 dní, teda len 3 týždne!
Včera 16. februára 2017 niektorí poslanci hanebne popreli svoje hlasovanie spred 3 týždňov. Títo poslanci veľmi dobre vedia, že zmarili najväčšiu, bezprecedentnú petíciu, aká kedy v Bratislave bola. Veľmi dobre vedia, že to boli oni, kto je podpísaný pod touto nehoráznosťou.
Je úplne jasné, že teraz budú chcieť ukazovať prstom, budú sa snažiť hodiť vinu na všetkých naokolo. Budú šíriť bludy, špekulácie a čisté klamstvá, aby zakryli svoje vlastné zlyhanie. Pretože to tak robia vždy, keď narazia na odpor verejnosti.
Lenže tu nie je nijaký priestor pre alternatívne fakty. Zoznam hlasujúcich je jasný, menovitý a každý môže vidieť, kto ako hlasoval alebo nehlasoval.
Pre mňa téma hazardu v nijakom prípade nekončí. Zvolám petičný výbor a dohodneme sa na ďalšom postupe. 

Ivo Nesrovnal, primátor Bratislavy

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Európsky charitatívny ultra beh No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru. Cieľová suma, ktorú môžu bežci vybehať pre projekty na podporu detí je 30.000 euro Okenné konštrukcie a ich kvalita

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.