Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. augusta 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Vyhlásenie Coface Slovakia k upomienkam na zaplatenie pohľadávok VšZP

Vyhlásenie spoločnosti Coface Slovakia Credit Management Services, s.r.o. k upomienkam na zaplatenie pohľadávok VšZP

Dňa 23. 08. 2012 v podvečerných hodinách bol prostredníctvom agentúry SITA zverejnený článok „Na Slovensku úraduje falošný vymáhač dlhov“, v ktorom sa uvádza, že „Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) zaznamenala v posledných dňoch viaceré pokusy o podvodné vymáhanie dlhov od jej poistencov. Neznámy páchateľ pod hlavičkou spoločnosti Coface CMS s.r.o. zaslal nateraz nezistenému počtu poistencov upomienky, týkajúce sa dlžného poistného spolu s výzvou na ich úhradu. VšZP zároveň upozorňuje, že so spoločnosťou Coface CMS nespolupracuje, nepostúpila na ňu žiadne pohľadávky, preto vyzýva poistencov, ktorí dostali takéto upomienky aby neposielali peniaze na priložené čísla účtov a kontaktovali VšZP.
Vo vzťahu k uvedenému článku a k upomienkam na zaplatenie pohľadávok VšZP spoločnosť Coface Slovakia Credit Management Services, s.r.o. uvádza:
Spoločnosť Coface CMS sa dôrazne dištancuje od výziev na zaplatenie pohľadávok zasielaných klientom VšZP v mene spoločnosti Coface CMS a od konania neznámej osoby, ktorá zasielaním uvedených výziev zneužíva obchodné meno, dobrú povesť a chránené označenia spoločnosti Coface CMS, na účely vykonávania činnosti, ktorá podľa názoru spoločnosti Coface CMS spĺňa znaky niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone.
Spoločnosť Coface CMS nevykonáva, ani nikdy nevykonávala pre VšZP činnosť vymáhania pohľadávok ani na ňu z VšZP neboli postúpené žiadne pohľadávky voči poistencom VšZP. Spoločnosť Coface CMS preto žiadnym tretím osobám nikdy nezasielala žiadne výzvy na zaplatenie pohľadávok VšZP. Bankový účet uvádzaný v zasielaných výzvach nepatrí žiadnej zo spoločností skupiny Coface!
Spoločnosť Coface CMS je renomovanou obchodnou spoločnosťou s francúzskym kapitálom, ktorá na území Slovenskej republiky vykonáva činnosť od roku 1993. Spoločnosť Coface CMS je súčasťou nadnárodnej skupiny Coface pôsobiacej v oblasti úverového poisťovníctva a riadenia pohľadávok, a to v 99 krajinách sveta.
Spoločnosť Coface CMS vykonáva pre svojich klientov aj činnosť inkasa pohľadávok, avšak výlučne v súlade s právnym poriadkom Slovenskej republiky, a to na vysokej profesionálnej úrovni, výhradne na základe riadne uzatvorenej zmluvy a riadneho splnomocnenia. Práve z dôvodu vysokej profesionálnej úrovne spoločnosti Coface CMS sú obchodné meno a povesť skupiny Coface, ako aj spoločnosti Coface CMS, vysoko vážené na území Slovenskej republiky aj v zahraničí.
Nakoľko podobné výzvy boli zaslané aj klientom inej zdravotnej poisťovne, spoločnosť Coface CMS bez zbytočného odkladu potom, ako sa dozvedela o uvedenom konaní neznámych tretích osôb, podnikla zodpovedajúce právne kroky a v súčinnosti s danou zdravotnou poisťovňou dňa 13. 08. 2012 podala na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich tomu, že mohol byť spáchaný trestný čin, na neznámeho páchateľa, ku ktorému obe spoločnosti pripojili všetky podklady, ktoré mali k dispozícii a uviedli všetky rozhodujúce skutočnosti.
Spoločnosť Coface CMS oznámila všetkým osobám, ktoré ju doteraz kontaktovali v súvislosti s uvedenými výzvami, že došlo k zneužitiu údajov a označení spoločnosti Coface CMS, že bankový účet na výzve nie je jej bankovým účtom a požiadala tieto osoby, aby na uvedený účet nevykonávali žiadne platby.
Spoločnosť Coface CMS však v čase podania trestného oznámenia nemala vedomosť o skutočnosti, že v jej mene boli zasielané uvedené výzvy aj poistencom VšZP a orgánom činným v trestnom konaní bezodkladne poskytne ďalšie informácie na účely úplného a riadneho zistenia skutkového stavu v trestnom konaní.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt

K téme

Zamestnávatelia môžu opäť zabojovať o titul Zdravá firma roka. Union vytvára priestor aj na diskusie o duševnom zdraví žien na pracovisku Komisia bude čeliť európskemu súdu v súvislosti s prekročením tabakových zákonov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.