Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. marca 2017 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Vydajte sa po stopách vraha

BRATISLAVA 23. marca 2017 – Je tu nový Jo Nesbo, detektív Harry Hole a novinka Smäd, ktorá vám vyrazí dych. Bude vás z nej mraziť a vychutnáte si ju až do poslednej strany. Jo Nesbo je majstrom v budovaní príbehu, stupňuje napätie, ktoré sa k vám zakráda z každej strany a prepletá to bežnými rozhovormi a situáciami zo života. Tempo Smädu je pokojnejšie ako v predchádzajúcich holeovkách, ale len čo na stránkach vystrekne krv, nebudete môcť knihu odložiť.

A s novou holeovkou Smäd sa môžete zahrať aj na detektíva. Pre všetkých milovníkov severskej detektívky odštartovala veľká súťaž Vydajte sa po stopách vraha. V každej knihe je vložený herný plánok a vašou úlohou je vypátrať 12 indícií v knihe Smäd, zložiť výsledné heslo a hráte tak o 103 cien vrátane poznávacieho zájazdu do Nórska od BUBO, a ďalšie super ceny. Viac sa dozviete v článku Vydajte sa po stopách vraha.

„Mŕtvi majú prednosť pred živými.“
Harry Hole

Ale pekne po poriadku, O čom je novinka Smäd?
V Osle nájdu mŕtve ženské telo vo vlastnom byte obete. Na krku má stopy po železnom chrupe a z tela vycicanú krv.
Vyšetrovací tím vedie Katrine Brattová. Vražda odkazuje na prejavy vampirizmu, ktorý mnohí kriminálni psychológovia vnímajú veľmi kontroverzne. Pribúdajú ďalšie obete, ale spája ich jedno: všetky ženy boli aktívne na internetovej zoznamke.

Harry Hole si už tri roky užíva pokojný rodinný život a odovzdáva svoje skúsenosti nádejným vyšetrovateľom na policajnej škole. Je šťastne ženatý s Rachel, na jeho prednášky chodí aj jej syn Oleg a Harry si uvedomuje, aký má skvelý život.
Osud ho však prinúti vrátiť sa do hry. Požiadajú ho, aby zostavil paralelný vyšetrovací tím. Harry odmieta, no policajný šéf ho prinúti podrazáckym trikom. Harry sa púšťa do prípadu a čoskoro jedine on vidí za brutálnymi vraždami aj iný motív.
Je vrahom skutočne vampirista?

Vypočujte si AUDIO úryvok.
Číta herec Daniel Fischer:

https://soundcloud.com/buxsk/citanie-z-knihy-smad-jo-nesbo

„Keď som sa s Jo Nesbom lúčil na Štrbskom plese po jeho pobyte na Slovensku, prezradil mi, že séria s Harrym Holem sa ešte neskončila a už má v hlave plán, ako bude pokračovať,“ prezradil pre SeverskeKrimi.sk prekladateľ Jozef Zelizňák. „Indície, že sa Harry blíži, pribúdali, a keď som začiatkom septembra dostal z Ikaru do mailu rukopis nového Harryho s názvom Smäd, bolo to pre mňa ako malé Vianoce. Je veľa severských kriminálnych autorov, ale Nesbo je len jeden. A román Smäd to opäť potvrdil.“
Knihu prekladal počas jesenných rán. Nočný budík, prvá káva, potom východ slnka pri Harrym. Dokonalé. „Smäd radím medzi najvydarenejšie Nesbove romány a verím, že chuť a láska, s akou som sa knihe venoval, bude cítiť aj v mojom preklade.“

Viac mrazivých príbehov z drsného severu nájdete na
www.severskekrimi.sk.

K téme

Miele oslavuje 125 rokov: Takýto bol vývoj umývačiek riadu od prvého modelu po inteligentné systémy Naozaj ženy odpúšťajú viac? A prečo vôbec odpustiť tomu, čo vás zranil?!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.