Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. februára 2014 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Východ Slovenska dostane nové laboratóriá európskej úrovne

BRATISLAVA 14. februára – Vo štvrtok 20. februára 2014 sa v Košiciach otvorí najväčší laboratórny komplex na východnom Slovensku. Laboratória MEDIREX GROUP, líder v oblasti laboratórnej diagnostiky, tak ponúknu Košickému a Prešovskému kraju najkvalitnejšie vyšetrenia, prístroje, robotizované systémy a technológie najvyššej európskej úrovne.

Spoločnosť MEDIREX GROUP už 10 rokov prináša na Slovensko modernú a kvalitnú laboratórnu diagnostiku. Počas tohto obdobia sa vypracovala na lídra v oblasti inovácií a zavádzania najmodernejších trendov do praxe. Aktuálne je najväčšou spoločnosť poskytujúcou komplexné laboratórne vyšetrenia v oblasti biochémie, hematológie, imunológie, genetiky, toxikológie, cytológie, alergológie, biopsie či mikrobiológie. Na západe Slovenska prevádzkuje MEDIREX veľké centrálne laboratórium v Bratislave, onedlho pribudne podobné aj v Košiciach. Investície na vybudovanie dosahujú výšku približne 4,5 milióna EUR.

Komplexné centrálne laboratórium bude sídliť na Magnezitovej ulici v ekologickej budove EcoPoint. „Sme radi, že aj na východ Slovenska môžeme priniesť naše dlhoročné skúsenosti v oblasti laboratórnej diagnostiky, a ponúknuť tak lekárom aj pacientom najmodernejšiu diagnostiku a vyšetrenia,“ vyjadril sa MUDr. Radoslav Bardún, generálny manažér laboratórií MEDIREX GROUP.

Centrálne laboratórium je rozložené na troch podlažiach na ploche 3000 štvorcových metrov a prinesie pre svojich klientov množstvo výhod – komplexné služby pod jednou strechou, najmodernejšie diagnostické prístroje a technológie, kvalifikovaný personál, efektívny dopravný a transportný logistický systém, elektronickú komunikáciu a množstvo ďalších benefitov.

MEDIREX GROUP investoval do nových technológií, diagnostické spektrum rozšíril napr. o stanovovanie stopových prvkov v biologickom materiáli či stanovenie vitamínov. Vďaka kvalitnému vybaveniu toxikologického laboratória o nový chromatografický analyzátor sa zvýši citlivosť záchytu nových drog, ktoré sa inou technikou nedajú dokázať. Významnou novinkou v oblasti cytológie je zavedenie počítačom asistovanej mikroskopie pri LBC cytológií. Slovenské pacientky tak dostanú diagnostiku na najvyššej svetovej úrovni. Laboratórium bude tiež disponovať tkanivovým procesorom najnovšej generácie, ktorý dokáže spracovať vzorky už za niekoľko hodín. V praxi to bude znamenať, že tkanivové preparáty budú spracované už v deň doručenia, čo je nesmierne dôležité pri diagnostike zhubných nádorových

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Vyšiel rebríček najlepších malých a stredných firiem Slovenska Diamanty slovenského biznisu 2023 Všade dobre, doma najhoršie?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.