Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89463_pavel pospisil_moje cesta k michelinu 676x836.jpg
6. decembra 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Vychádza kniha obľúbeného kuchára Pavla Pospíšila

BRATISLAVA 6. decembra 2018 – Uznávaný expert na gastronómiu, televízna kuchárska hviezda a prvý československý držiteľ michelinskej hviezdy Pavel Pospíšil vydáva kuchársku knihu Moja cesta k Michelinu. Nájdete v nej 64 unikátnych receptov z ciest i jeho príťažlivý životný príbeh. Nazrite do kuchyne toho najlepšieho z gastronomického umenia kuchárskej legendy!

Pavel Pospíšil v novej knihe popisuje svoj cestu medzi svetovú kuchársku špičku. Zároveň prináša zbierku originálnych receptov, ktoré sú navyše celkom jednoduché. Kniha je koncipovaná cez krajiny, v ktorých Pavel Pospíšil žil a pôsobil. V ôsmych kapitolách nájdu čitatelia recepty z Nemecka, Švajčiarska, Slovenska, Francúzska, Malorky, ale aj tradičné jedlá z rodnej Moravy. Každý recept je doplnený o informácie o časovej náročnosti, takže si čitatelia môžu varenie dobre naplánovať.

Rodák z českého Zlína sa v knihe podelil aj o to, čo stojí za jeho úspechom a ako sa stal jedným z najuznávanejších svetových kuchárov. Málokto vie, že Pavel Pospíšil sa pôvodne nechcel stať kuchárom, ale maliarom. V druhej polovici šesťdesiatych rokov odišiel na stáž do východného Berlína. Po asi piatich rokoch si v Baden-Badene založil vlastný podnik, v ktorom získal preslávenú michelinskú hviezdu. V súčasnosti je už cez dvadsať rokov majiteľom reštaurácie, ktorá patrí medzi najlepšie v Nemecku. Na Slovensku je tvárou televíznej relácie Tajomstvo mojej kuchyne.

„Na kuchárskom remesle je krásne, že nemá koniec. Ostatní remeselníci, ako sú tesári, stolári či murári sa v určitom okamihu dostanú na koniec svojich zručností. Ale vo varení to nikdy nekončí,“  hovorí prvý Pavel Pospíšil.

Prečítajte si zaujímavý príbeh uznávaného kuchárskeho majstra, ktorý svojim umením zaujal nemecké maškrtné jazýčky a ochutnajte jedlá ôsmich krajín, kde pôsobil ako kuchár. Kniha Moja cesta k Michelinu, ktorá vychádza pod značkou Kontrast, je dostupná od jesene v slovenských kníhkupectvách a v online obchodoch.

K téme

Nová Agatha Christie po prvý raz v slovenčine. Jed v šampanskom Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou. Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.