Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
96837_vub banka sunset 676x380.jpg
15. októbra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

VÚB je najstabilnejšou a najbezpečnejšou bankou na Slovensku

15.10.2021 – Po udelení ceny za Najlepšiu banku na Slovensku za rok 2021 získala VÚB od prestížneho magazínu Global Finance najnovšie aj titul najstabilnejšej a najbezpečnejšej banky.

Víťazi boli vybraní spomedzi 1000 najväčších bánk na celom svete prostredníctvom hodnotenia dlhodobých ratingov od renomovaných agentúr ako Moody’s, Standard & Poor’s a Fitch.

„Uplynulý rok je dôkazom odolnosti bankového sektora, ktorý aj počas pandémie poskytoval veľmi potrebné financovanie všetkým možným subjektom. Tieto vybrané najbezpečnejšie banky sú vzormi stability a naďalej poskytujú potrebnú podporu štátom, komunitám či firmám, ktoré sa snažia zotaviť z ekonomických otrasov pandémie,“ povedal Joseph Giarraputo, vydavateľ a riaditeľ redakcie magazínu Global Finance.

Bezpečnosť je v hodnotení ratingových agentúr, ako aj magazínu Global Finance vnímaná skôr z pohľadu odolnosti, čo je najmä viac ako rok a pol po vypuknutí pandémie, veľmi dôležitý faktor. „VÚB banka patrí dlhodobo medzi najstabilnejšie banky a toto ocenenie len potvrdzuje naše silné postavenie na trhu. Ako zelená banka otvárame nové celospoločenské témy, záleží nám na aplikovaní ESG princípov a udržateľnosti nielen v bankovom sektore, ale v celej spoločnosti. Preto vnímame, že toto ocenenie nie je len o bezpečnosti či stabilite, ale aj dôvere,“ dodal generálny riaditeľ VÚB banky Alexander Resch.

Informačný servis

K téme

Slováci radi investujú s bankami. Porovnali sme výnosy a poplatky ich produktov s dlhopisom od Proxenty Intesa Sanpaolo otvára medzinárodné príležitosti pre malé a stredné podniky na Slovensku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.