Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
102489_gettyimages 1347628652 676x451.jpg
14. septembra 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

VšZP zaznamenala až dvojnásobný nárast preventívnych prehliadok. Prispela k tomu kampaň, aj benefity

14.9.2023 – Výhovoriek, prečo neísť na preventívnu prehliadku existuje veľa. Stále však platí, že chorobe je lepšie predchádzať, ako ju liečiť. Spoločnosti to úspešne pripomenula aj jarná osvetová kampaň VšZP – Preventívka bez výhovoriek. Výsledkom snahy poisťovne je nárast počtu návštev preventívnych prehliadok v priemere o takmer 7 000 každý mesiac oproti rovnakému obdobiu pred vypuknutím pandémie.

Kampaň, ktorá odštartovala v máji 2023, prispela k zvýšeniu počtu absolvovaných preventívnych prehliadok u všeobecného lekára, gynekológa, ale najmä u urológa, kde VšZP eviduje až dvojnásobný nárast. „Opäť sa nám potvrdilo, že osveta je tou najlepšou cestou ako motivovať ľudí k zodpovednosti voči svojmu zdraviu a voči svojej rodine. S týmto cieľom a presvedčením, že ide o efektívny nástroj zvyšovania povedomia o dôležitosti prevencie sme vlani spustili preventívno-edukatívny projekt Pohyb je zdravý a jeho nadstavbu v podobe projektu Maj svoj cukor pod kontrolou, kampane Zdravo a so srdcom pre celú rodinu a Preventívka bez výhovoriek. Ako vidno, prinieslo to svoje ovocie,“ konštatuje podpredsedníčka predstavenstva VšZP Beata Havelková.

Z interných dát VšZP vyplýva, že o preventívne prehliadky bol v medziročnom porovnaní výrazne vyšší záujem hlavne v mesiaci február, marec, máj a jún 2023. „Dlhoročný zber dát nám pritom ukazuje, že mesiace máj a jún nie sú štandardným obdobím na návštevu lekára za účelom prevencie. Tento úspech preto pripisujeme práve osvetovej kampani Preventívka bez výhovoriek,“ konštatuje manažérka komunikácie VšZP Eva Peterová. Pre ilustráciu, v júni 2018 absolvovalo preventívnu prehliadku 45 936 poistencov VšZP, počas tohtoročného júna eviduje VšZP 57 519 absolvovaných prevencií.

K želanému nárastu záujmu o prevenciu prispel aj benefitný produkt Peňaženka zdravia, ktorý poistencom umožňuje čerpať peňažné príspevky na starostlivosť o zdravie až do výšky 800 eur pod podmienkou absolvovania preventívnej prehliadky u všeobecného lekára, gynekológa a urológa. „Táto podmienka nemá byť prekážkou či trestom pre poistencov, ale motiváciou k absolvovaniu prevencie a odmenou za to, že sú zodpovední voči sebe a voči svojim blízkym. A naše aktuálne dáta svedčia o tom, že aj to pomáha dostať ľudí k lekárovi v záujme predchádzania vážnym zdravotným komplikáciám, ktoré môžu obrátiť život na ruby im a ich rodinám,“ dodáva B. Havelková.

Praktický a pozitívny dopad kampane na verejnosť ocenila aj odborná porota súťaže Zlatý klinec a VšZP sa tak ocitla v užšom výbere, na tvz. shortliste tejto prestížnej marketingovej súťaže. Nomináciu získala v kategórii audio reklama, vo forme zmodernizovanej známej detskej pesničky, ktorá v slovenskom éteri vyzývala na absolvovanie preventívnej prehliadky. Cieľom kampane Preventívka bez výhovoriek vo VšZP bolo ukázať cez detskú optiku najmä dospelým, ako absurdne občas znejú, keď sa snažia preventívnej prehliadke vyhnúť. Koncept tejto reklamy vznikol v dielni kreatívnej agentúry MullenLowe GGK a produkčnej agentúry Protos.

Informačný servis

K téme

Dnes je Svetový deň srdca – aj vy si myslíte, že keď vás nič nebolí, nič vám nie je? VšZP ukázala účty za najdrahšie diagnózy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.