Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Medical Insurance Concept With Family  And Stethoscope On Wooden Desk
Foto: Getty Images
14. apríla 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

VšZP upozorňuje verejnosť na podvodné konanie

14.4.2022 – Všeobecná zdravotná poisťovňa opäť zaznamenáva zvýšený počet podnetov od svojich poistencov na podvodné konanie jednotlivcov, ktorí sa v záujme vlastného obohatenia dopúšťajú nekalých prepoisťovacích praktík, na čo najviac dopláca práve pacient.

Najčastejšie poistencov oslovujú telefonicky, na sociálnych sieťach či emailom s tvrdením, že im už nebude poskytnutá zdravotná starostlivosť v prípade, ak sa ihneď neprepoistia. Najmä u starších a chorých ľudí to zbytočne vyvoláva paniku a strach, čo môže byť spúšťačom zhoršenia ich zdravotného stavu.

Poisťovňa rázne popiera tieto klamlivé tvrdenia a vyzýva verejnosť k ostražitosti. Výber zdravotnej poisťovne má byť slobodným rozhodnutím a poisťovňa odmieta, aby prebiehal pod nátlakom a pod vplyvom nepravdivých a zavádzajúcich informácií. Práve také konanie môže skomplikovať dostupnosť zdravotnej starostlivosti a zdravotný stav oklamaných ľudí. Obchodné ciele nesmú byť nadradené nad zdravie ľudí.

Voči jednotlivcom a skupinám, ktorí praktizujú nekalé prepoisťovanie, už VšZP podnikla právne kroky a poistencov ubezpečuje, že je pre nich i naďalej stabilným partnerom.

Informačný servis

K téme

Takmer polovica populácie považuje investovanie stále za komplikované. Na trh prichádza nový, jednoduchší spôsob prostredníctvom tzv. mikroinvestovania Riaditelia svetových firiem sú napriek očakávanej recesii optimistickí ohľadom ďalšieho vývoja ekonomiky

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.