Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
96752_euha 676x482.jpg
7. októbra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Všetko, čo potrebujete vedieť o novej sezóne

7.10.2021 – Nový ligový ročník EUHL začína v prvej polovici októbra. Minulá sezóna bola zrušená z dôvodu pandémie a niekoľko vecí sa za ten čas zmenilo. Prezrite si v nasledujúcich riadkoch všetky najdôležitejšie informácie o Východnej divízii.

EUHL bola založená Európskou Univerzitnou Hokejovou Asociáciou (EUHA) v novembri 2013. Ide o prvú medzinárodnú univerzitnú hokejovú ligu v Európe. Od jej vzniku sa jej zúčastnilo viac ako 29 univerzitných tímov z deviatich krajín (Slovensko, Česko, Rakúsko, Poľsko, Maďarsko, Švédsko, Estónsko, Lotyšsko a Rumunsko).

Nová sezóna bude v poradí už siedmou v histórii EUHL, pričom minulý ročník bol zrušený kvôli pandémii koronavírusu. Sme veľmi šťastní, že aj napriek ťažkým časom má súťaž 8 účastníkov, čo je ešte o jeden tím viac v porovnaní s posledným odohraným ročníkom 2019/2020, ktorého sa zúčastnilo 7 univerzít. Východnú divíziu tvoria tímy zo štyroch krajín: Slovenska, Česka, Rumunska a Poľska. Prehľad o jednotlivých celkoch môžete vidieť v nasledujúcom obrázku:

Päť z ôsmich tímov zostalo oproti poslednej odohratej sezóne rovnakých. Ide o UK Praha (Česko), Sapientia U23 (Rumunsko), Gladiators Trenčín, UMB Hockey Team Banská Bystrica a Philosophers Nitra (všetky Slovensko). EUHL opustili UTB Zlín (Česko) a Hokiklub Budapešť (Maďarsko). Avšak do súťaže vstúpili tri nové kluby: HC UNIZA Žilina (Slovensko) a dve poľské mužstvá UHT Sabers Oswiecim a Opole HK. Viac informácií o každom z klubov sa dozviete na našom webe, kde ich budeme postupne predstavovať.

Sezóna 2021/2022 začína v mesiaci október. Úradujúcim šampiónom je UMB Hockey Team Banská Bystrica, a klub s najvyšším počtom titulov je UK Praha, ktorá ovládla súťaž štyri razy. Systém ligy zostal rovnaký ako počas predchádzajúcich ročníkov. Tímy hrajú proti sebe dva razy, jedenkrát doma a raz vonku. Po základnej časti nasleduje play-off.

Pevne veríme, že situácia a opatrenia nám dovolia odohrať kompletnú sezónu bez nejakých problémov. Cieľ, ktorý sa snažíme každý rok rozvíjať zostáva stále rovnaký: vytvoriť priaznivé prostredie pre rozvoj atlétov, kde môžu byť úspešní ako v športe, tak súčasne aj štúdiu, po vzore amerických univerzít.  Za finančnú podporu ďakujeme Ministerstvu školstva SR, SZĽH a SAUŠ.

Informačný servis

K téme

Lidl sa na Slovensku blíži k 160 predajniam ITAPA EXPO 2022 prinieslo unikátne slovenské technológie a inovácie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.