Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

VODNÉ PÓLO: Štefan Šmihuľa sa stal prezidentom SZVP

ŽILINA 6. novembra (SITA) – Novým prezidentom Slovenského zväzu vodného póla (SZVP) sa stal Štefan Šmihuľa. Na spomenutom poste nahradil Juraja Kulu, ktorý ho zastával do júna 2016. Po jeho abdikácii na pozíciu vodnopólového šéfa nastupuje Šmihuľa, ktorý toto športové odvetvie zastupuje v Slovenskom olympijskom výbore (SOV). V nedeľňajších voľbách v Žiline dostal spolu 20 hlasov, jeho protikandidátmi boli Pavol Komjáthy (13 hlasov) a Ladislav Bottlik (2). Štefan Šmihuľa pôsobí dlhšie ako vodnopólový funkcionár, na klubovej úrovni pracoval pre klub Hornets Košice. Svojich členov pozná aj výkonný výbor SZVP, v ktorom okrem nového prezidenta budú pracovať aj Karol Bačo mladší, Michal Gogola, Ján Baranovič a Štefan Studený.
Ako agentúre SITA potvrdil Štefan Šmihuľa, na pozícii trénera slovenskej mužskej reprezentácie zatiaľ zostal Antonio Esteller Serrahima a jeho asistentom bude Peter Nižný. Táto dvojica povedie tím SR v polovici novembra v úvodnom súboji európskej časti kvalifikácie o postup do superfinále Svetovej ligy proti Nemecku. „O tom, ako to bude ďalej, sa s členmi výkonného výboru budeme baviť práve v Košiciach počas tohto duelu,“ prezradil Š. Šmihuľa pre SITA.

fr;ru

K téme

Financujú zelené budovy aj obnoviteľné zdroje energie Lidl má na Slovensku už 149 predajní

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.