Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. marca 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Vizuálnemu konceptu Art Film Festu bude dominovať pukanec

BRATISLAVA 31. marca – „Pukanec je kino, ale kino nie je len pukanec!“ S týmto nápadom vyhral fotograf a grafický dizajnér Dávid Doroš súťaž 24. ročníka Art Film Festu na nový vizuálny koncept a festivalovú znelku.

Art Film Fest je najdlhšie organizovaný medzinárodný filmový festival na území Slovenska. Vyprofiloval sa na jednu z najvýznamnejších a divácky najnavštevovanejších kultúrno-spoločenských udalosti u nás. Svoju 24. kapitolu napíše od 17. do 25. júna 2016 po prvý raz v Košiciach.

Cieľom verejnej súťaže na novú vizuálnu komunikáciu Art Film Festu bolo osloviť najmä mladých ľudí – študentov stredných a vysokých škôl, ale aj ďalších fanúšikov filmu, kultúry a kvalitnej zábavy.

Organizátori vybrali víťazný koncept spomedzi 16 prihlásených. Súťaže sa mohla zúčastniť odborná, profesionálna i laická verejnosť, najmä výtvarní umelci, grafici, dizajnéri, reklamné štúdiá, vizuálne ateliéry, študenti filmových i nefilmových škôl.

„Mal som jasno v tom, že vizuál má byť čo najviac minimalistický a prvok, ktorý má pútať pozornosť najviac, má byť práve spomínaný pukanec. Chcel som, aby vizuál niesol v sebe prvok, ktorý u ľudí bude evokovať kino, ale nielen to a zároveň bude dostatočne „rušivým” na to, aby v dnešnej dobe plnej vizuálneho smogu dokázal upútať pozornosť,“ vysvetlil Dávid Doroš, ktorý ako autor víťazného vizuálu získal od Art Film Festu aj peňažnú odmenu vo výške 3 333 EUR.

„Keď už mi bolo jasné, že to bude pukanec, jednoducho som išiel a kúpil popcorn, ktorý som pripravil a nafotil. S fotografiami som potom pracoval v počítači podľa toho, čo som potreboval,“ dodal autor.

Dávid Doroš (1981) pochádza z Prešova. Od roku 2012 pôsobí ako fotograf a grafik na voľnej nohe. Od roku 2014 študuje fotografiu na Institútu tvůrčí fotograife Slezské univerzity v Opave.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Zjednodušené označenie výživovej hodnoty Nutri-Score už aj v Kauflande Krajina, kde je meradlom úspechu krása!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.