Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90618_sutaz 2 1 676x507.jpg
25. apríla 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Vína Chateau Pezinok zbierajú ocenenia na prestížnych medzinárodných súťažiach

<strong>PEZINOK 25. apríla – Vína Muškát Ottonel, Sauvignon blanc a Feteasca Regala od Chateau Pezinok sú dôkazom, že aj slovenské vína vedia ponúknuť nadpriemernú kvalitu. Muškát Ottonel nedávno bodoval na súťaži Mundus Vini Spring Tasting 2019 ziskom striebornej medaily. Sauvignon blanc získal tiež striebornú medailu na súťaži Vinalies Internationales 2019. Feteasca regala zase bodovala na medzinárodnej súťaži Berliner Wine Trophy.</strong>

Vďaka Chateau Pezinok vieme, že kvalitné Sauvignony nemusia pochádzať len z Francúzska alebo Nového Zélandu, ale že aj v našej Malokarpatskej oblasti sa robia vína, ktoré sa nestratia ani vo svete. Chateau Pezinok Sauvignon blanc neskorý zber, ročník 2017, si zo súťaže Vinalies Internationales 2019, ktorá sa nedávno konala v Paríži, odniesol striebornú medailu. Je to jeho prvé zahraničné ocenenie. Rozhodcov oslovila jeho zaujímavá žltozelená farba, ľahká korenistá vôňa s nádychom žihľavy a harmonická vábivá chuť.

Veľmi dobre sa vo svete darilo aj Muškátu Ottonel, ročník 2017. Ten si zo súťaže Mundus Vini Spring Tasting 2019 tiež odniesol striebornú medailu. Kráča po stopách svojho staršieho brata, vína Muškát Ottonel, ročník 2015, ktorý už pre Chateau Pezinok vyhral viac ako 10 rôznych slovenských aj medzinárodných ocenení. Muškát Ottonel, ročník 2017, sa vyznačuje ľahkou a sviežou chuťou, vďaka čomu je ako stvorený na kombinovanie ovocnými šalátmi či ľahkými cestovinami.

Tretím ocenením vínom Chateau Pezinok sa stalo slamové víno Feteasca regala, ročník 2017. Ocenenie získalo na súťaži Berliner Wein Trophy 2019. Toto ušľachtilé víno sa vyznačuje harmonickou chuťou a intenzívnymi orieškovo medovými tónmi.

„<em>Sme nesmierne poctení, že sa našim vínam podarilo vyhrať 3 medaily v takom krátkom časovom rozmedzí. Je to úspech, ktorý sa aj tým najlepším vinárom podarí len raz za čas. Sme radi, že vína, ktoré sa tešia veľkej obľube medzi našimi zákazníkmi, si našli svojich fanúšikov aj medzi svetovo uznávanými enológmi</em>.“ hovorí Juraj Slováček, enológ spoločnosti Vitis Pezinok.

<a href=“http://www.vitis.sk“ target=“_blank“ rel=“noopener noreferrer“>www.vitis.sk</a> a  <a href=“http://www.hubertonline.sk“ target=“_blank“ rel=“noopener noreferrer“>www.hubertonline.sk</a>

Inzercia

Zdroj: Webnoviny.sk – Vína Chateau Pezinok zbierajú ocenenia na prestížnych medzinárodných súťažiach © SITA Všetky práva vyhradené.

K téme

Od vášne k úspechu: Vinár, ktorý sa stal šampiónom regionálnych vín 6 najkrajších oblastí v Dolnom Rakúsku, do ktorých sa oplatí vyraziť na cyklistiku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.