Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. júna 2016 PR správyCestovný ruch od PRservis.skSITA Diskusia()

Viete, koľko času reálne strávite na dovolenke?

Cestovateľský portál www.malyPrinc.sk prichádza opäť s prevratnou novinkou. Konečne budete vedieť, koľko čistého času reálne strávite oddychom a koľko iba prepravou do dovolenkovej destinácie.

Pri plánovaní dovolenky často nie je možné zistiť, koľko z celkového času strávite relaxom, teda skutočnou „dovolenkou” a koľko času vám zaberie iba preprava do danej destinácie. Kvôli dlhému letu s možnými prestupmi a časovému posunu (v Japonsku je napríklad o 8 hodín viac, v Austrálii o 9 hodín viac a v Polynézii až o 12 hodín), si neraz nevieme predstaviť skutočný čas strávený na ceste a čas strávený na dovolenke. Ani ho nevieme jednoducho vypočítať z času odletu a času príletu. Taktiež nie je zrejmé, či 7 dní dovolenky je 7 dní aj s cestou alebo 7 dní pobytu v destinácii vrátane transferov či 7 nocí v hoteli. Rezervačné systémy väčšinou ukazujú dobu od odletu z domáceho letiska (Viedeň, Bratislava, Košice) do odletu z destinácie (Maldivy, Thajsko, Dominikánska Republika) smerom domov. Môže sa ale stať, že pricestujete domov nasledujúci deň, napríklad pri letoch z Karibiku.

Okrem toho, lietadlá nelietajú podľa harmonogramu nástupov a odchodov hostí v hoteloch, ktoré bývajú: check in najskôr od 16:00 a check out najneskôr do 10:00-12:00. Pokojne tak môžete priletieť do danej destinácie o 4 hodine ráno a odletieť o 1:30 v noci. Štatisticky ste teda v danej destinácii jeden posledný deň, hoci ste z tohto dňa využili presne 1 a pol hodiny. Ak do hotela prídete ešte pred časom check-inu, (napríklad o 7 ráno, pričom check-in býva zvyčajne od 14:00 do 16:00), čas si môžete krátiť pobytom v hoteli, ale izbu dostanete až po tom, ako sa uvoľní od predchádzajúcich hostí, uprace a vyčistí. Takisto, ak máte odlet späť v neskorších hodinách (napríklad o 22:30), izbu musíte beztak uvoľniť do 10:00 až 12:00, batožinu uschovať do špeciálnej miestnosti na batožinu a užívať si posledný dovolenkový deň pri mori alebo bazéne. Býva zaužívané, že hostia čakajúci na neskorší odlet majú k dispozícii jednu izbu na osprchovanie a prezlečenie sa.

„Pre to, aby vám bolo absolútne jasné, koľko času potrebujete na svoju dovolenku vrátane preletov a transferov a koľko „čistého” času si naozaj užijete dovolenkovaním, náš cestovateľský portál www.malyPrinc.sk prichádza s ďalšou prevratnou novinkou — grafické zobrazenie presnej doby strávenej v destinácii pri leteckých zájazdov,“ hovorí Andrej Maťko, riaditeľ cestovateľského portálu www.malyPrinc.sk.

Na časovej osi sa vám zobrazí dátum aj čas odletu do danej destinácie, dátum aj čas príletu do destinácie, počet dní strávených v destinácii, dátum a čas odletu späť a dátum a čas príletu domov. Vďaka tejto inovácii budete mať prehľad o tom, za aký čistý čas strávený dovolenkovaním a nie preletmi vlastne zaplatíte.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

8 fakt dobrých trikov, ako ušetríš v supermarkete. Plánovanie je len časť úspechu 4 tipy: bezpečnosť v televízore s pripojením na internet

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Cestovný ruch

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.