Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. mája 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Viedenskí filharmonici zahrajú v Schönbrunne pod šírym nebom

BRATISLAVA 13. mája – Tradičný open air koncert Viedenských filharmonikov láka každoročne Viedenčanov i návštevníkov mesta do Schönbrunnu. Tento rok sa uskutoční v prekrásnej kulise parkového areálu zámku Schönbrunn vo štvrtok, 14. mája. Večer Viedenských filharmonikov bude premiérovo zároveň aj otváracím koncertom slávností Wiener Festwochen, najväčšieho festivalu viedenskej kultúry.

Na večer klasiky pozýva dirigent Zubin Mehta a Viedenskí filharmonici s programom diel Richarda Straussa, Carla Nielsena, Edvarda Griega, Christiana Sindinga a Jeana Sibeliusa. Sólistom večera je klavírny viruóz Rudolf Buchbinder. Tradícia tzv. Letného koncertu Viedenských filharmonikov v Schönbrunne vznikla v roku 2004. Výnimočný hudobný večer odvysiela naživo rakúska televízia, koncert preberá viac ako 60 televíznych a rozhlasových staníc z celého sveta.

Tradičným open air koncertom vo viedenskom Schönbrunne chce svetoznámy symfonický orchester v jedinečnej atmosfére ponúknuť Viedenčanom a návštevníkom mesta výnimočný hudobný zážitok. Podrobný program koncertu Viedenských filharmonikov, ktorý je voľne prístupný, na www.wienerphilharmoniker.at. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční nasledujúci deň, 15.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

FinGO.sk posilňuje svoje aktivity na Slovensku, rozširuje svoj tím aj sieť partnerov Eurovízia vo Viedni bude po prvý raz ekologickým podujatím

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.