Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júna 2014 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Viedeň pozýva na Filmový festival

BRATISLAVA 27. júna – Tradičný Filmový festival bude od 28. júna lákať aj toto leto priaznivcov rôznych hudobných žánrov i baletu na záznamy predstavení a koncertov z celého sveta pred viedenskú radnicu. Až do 31. augusta si diváci vychutnajú na megaobrazovke záznamy opier a operiet, baletov, muzikálov, klasiky, džezových a popových koncertov s hviezdnym obsadením. Premietania pred viedenskou radnicou sú voľne prístupné a začínajú vždy po západe slnka. Každoročne zavíta na open air Filmový festival v samotnom centre mesta okolo 700.000 hostí.

Programom festivalu si vo Viedni pripomenú aj velikánov klasiky, ktorí slávia tento rok jubileá – Christoph Willibald Gluck a Richard Strauss. Na festivale zaznenú majstrovské diela oboch skladateľov, napríklad Gluckove dielo Orfeo ed Euridice a Richard Straussova Salome, pri príležitosti jeho 150. výročia narodenia. Popri zvučných menách sveta klasickej hudby ako Anna Netrebko, Nina Stemme, Jonas Kaufmann, Bejun Mehta či Magdaléna Kožená, prinesie festival baletné predstavenia z popredných svetových scén alebo premiérovo tanečný film Flamenco Hoy španielskeho režiséra Carlosa Saura. Špeciálny program festivalu je venovaný in memoriam aj talianskemu dirigentovi Claudiovi Abbado a španielskemu gitaristovi Paco de Lucia.

Priaznivci ďalších žánrov sa môžu tešiť na kubánsku speváčku Gloriu Estefan, Gorana Bregoviča, francúzsku šansoniérku ZAZ či kapelu Electric Light Orchestra. Džezovo naladia divákov hudobné filmy o Frankovi Sinatrovi a Sammy Davis jr..

Letný Filmový festival pred kulisou radnice prináša prepojenie hudby a kulinárskych špecialít domácej a medzinárodnej gastronómie. Každú nedeľu popoludní si návštevníci môžu vychutnať aj „džezový brunch“ s rôznymi interpretmi. Počas týždňa je gastronomická časť festivalu aj miestom obľúbenej DJ-Lounge, stretnutí a oddychu. Ďalšie informácie o Filmovom festivale na www.wien-event.at.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Zážitok z „čistého modelu privátneho bankovníctva“ prináša rakúska privátna banka Gutmann aj na Slovensko Mysteriózna historická detektívka Hrobár a dievčina

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.