Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. októbra 2014 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Viedeň pozýva na desiaty ročník súčasného umenia Viennafair

BRATISLAVA 2. októbra – Už po desiaty raz sa v rakúskej metropole koná od 2. do 5. októbra veľtrh súčasného umenia Viennafair. Vo veľtržnom centre Messe Wien sa bude prezentovať stovka zahraničných i domácich galérií s akcentom na umenie východnej a juhovýchodnej Európy. Viennafair prináša diela súčasného výtvarného umenia, maľbu, grafiku, sochárstvo, fotografie, inštalácie a performance. Na medzinárodnom veľtrhu sa zúčastnia aj zberatelia umenia, kurátori, riaditelia múzeí, galeristi i samotní umelci. Do Viedne zavítajú tento raz medzi inými galérie z Estónska, Litvy, Rumunska, Poľska, Českej republiky, Maďarska a Slovinska. Na Viennafair sa prezentujú aj tri bratislavské galérie – Roman Fecik Gallery, amt_project a SODA gallery.

Sprievodným programom sú Vienna Talks – platforma pre diskusie zberateľov umenia, tento raz so zameraním na mladých zberateľov alebo ZONE1, ktorá dáva priestor na prezentáciu diel mladých umelcov. Špeciálny projekt Dialog:New Energies predstaví vývoj nových kultúrnych inštitúcií v Rumunsku. Výstava Vienna Focus predstavuje súčasné umenie a umelecké inštitúcie z Azerbajdžanu. curated by_vienna 2014 ponúkne v popredných viedenských galériách výstavy, ktoré pre Viennafair zostavili galérie v spolupráci s renomovanými kurátormi zo zahraničia.

Veľtrh umenia Viennafair nájdu záujemci na výstavisku Messe Wien na námestí Messeplatz 1. Vstupenka zakúpená online vyjde na 9 eur, na mieste na 12,50 eura. Ďalšie informácie na www.viennafair.at.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Autovlakom do Chorvátska dnes vyrazili prví cestujúci. K moru sa odviezlo 142 cestujúcich spolu s 30 motorkami a 6 autami Chystáte sa do Chorvátska? Využite vlak ZSSK a oddýchnite si spolu s vaším autom či motorkou už počas cesty na dovolenku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.