Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90718_grgr 676x451.jpg
13. mája 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Veľtrh Vinitaly: Patrí budúcnosť vinárstva Číne?

BRATISLAVA 13. mája – Na poslednom ročníku Vinitaly vo Verone sa 125 000 návštevníkom predstavilo  takmer 4 600 vystavovateľov z celého sveta a medzi nimi nechýbali ani producenti z Číny. Práve pre ázijský trh chystá Veronafiere novinku v podobe platformy prepájajúcej tradičný vinársky trh s regiónmi z východu.

Pred samotným zahájením festivalu bolo na gala recepcii udelených 30 medzinárodných cien Vinitaly, z ktorých už 2 putovali do Ázie. Získali ich významní znalci vína z Číny, Leon Liang a Te-mej Li. Prvý menovaný Leon Liang je zakladateľom inovatívnej vinárskej školy v Číně a Te-mej Li ako prvý dopomohol tamojšiemu vínu získať medzinárodné ocenenie.

Čelom k Ázii s pohárom v ruke

Uznanie popredných ázijských znalcov vína je dôkazom, že Čína je na vzostupe vo všetkých oblastiach, víno nevynímajúc. Apetít východu po kvalitných vínach za posledné desaťročie raketovo rastie. Jeho hodnota je neuveriteľných 6,4 miliardy eur a významne se približuje k tomu západnému. USA v súčte s Kanadou prevyšujú Áziu „len“ o pol miliardy eur. To sa prejavuje aj na účasti ázijských zástupcov na veľtrhu. Z Číny ich v porovnaní s minulým rokom prišlo o 3 % viac a zo zemi vychádzajúceho slnka dokonca o 11 % viac.

Nový projekt na propagáciu vína v Číne

Aj to je jeden z dôvodov, prečo Veronafiere začíná pracovať na platforme propagujúcej víno na najľudnatejšom kontinente sveta. Projekt „Wine to Asia“ bude spustený cca o rok a z centra ázijského dovozu vína – mesta Šen-čen bude organizovať prezentáciu 400 predstavitelov vinárstiev z celého sveta.

Fakty o Vinitaly

Tento rok sa  na ploche 100 tisíc m2 prešlo neuveriteľných 125 tisíc návštevníkov zo 145 krajín. Čo do počtu vystavovateľov ide o najväčší ročník v histórii vinárskych výstav. Svoje produkty predstavilo takmer 4 600 vystavovateľov z 35 štátov.. Na Vinitaly sa zúčastnilo 33 000 akreditovaných medzinárodných odberateľov a nákupcov. Podporu pre návštevníkov zabezpečila aplikácia i online katalóg, ktorý bol preložený do 9 jazykov. Aktuálne obsahuje 4500 firiem, 18 000 vín a ďalšie pribúdajú.

Návštevníci sa mohli pozrieť  aj na novinky zo sveta gastronómie v rámci festivalu Enolitech a Ďalšiu špecialitu Talianska- panenský olivový olej. Ten bol ústrednou témou veľtrhu Sol & Agrifood.

Ďalší ročník výstavy vína a destilátov Vinitaly otvorí svoje brány 19.-22. apríla 2020.

Viac informácií na www.vinitaly.com.

Inzercia

K téme

MSV 2023 v Brne sa zameria na efektívny a udržateľný priemysel Mysteriózna historická detektívka Hrobár a dievčina

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.