Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
88136_eeaefa 676x450.jpg
11. júna 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Veľtrh vína a destilátov Vinitaly zacielený na digitálne technológie

BRATISLAVA 11. júna 2018 – Už 52. druhý ročník veľtrhu vína a destilátov Vinitaly  v talianskej Verone určený nielen vinárom, ale aj majiteľom reštaurácií a všetkým milovníkom vína ponúkne tisíce vzoriek odrôd z celého sveta!

Tohtoročný ročník sa ponesie v duchu digitálnych inovácií, ktoré majú uľahčiť komunikáciu a nadväzovanie obchodných stykov naprieč odvetvím. Zahraničným vínam bude venovaná celá jedna hala, kde sa predstavia aj  debutanti z netradičných oblastí ako Etiópia, Dánsko, Santo Domingo a ďalší. Z tých tradičnejších potom budú zastúpené vína z Francúzska, Španielska, Portugalska, Maďarska, Južnej Ameriky, Austrálie alebo napríklad z Japonska.

Veľmi obľúbená je tiež degustačné zóna, kde možno ochutnať nielen vína, ale rad karibské rumy, vodky, likéry , destiláty. Nepochybne zaujímavá bude tiež ukážka argentínskej produkcie vermutu, ktorý je vyrábaný z hrozna pestovaného v nadmorskej výške 2000 metrov! Chýbať nebudú ani vína organická, z ekologickej či integrovanej produkcie, ktoré budú sústredená do tzv. Vinitalybio Wine Point.

Podujatie Vinitaly a mesto, sústredené do historického centra Verony, ponúka prehliadku,pričom každé námestí bude zasvätené jednému talianskemu vinárskemu regiónu. Svoju exkurziu do vinárskeho sveta divov začnú návštevníci na Piazza Bra, kde dostane špeciálny pas, ktorý ich prevedie jednotlivými stanovišťami, ktorých súčasťou budú degustácia vína a ochutnávky obľúbených talianskych delikates (www.vinitalyandthecity.com).

Výstavné priestory budú k dispozícii aj veľtrhu Sol & Agrifood (www.solagrifood.com), ktorý sa zameriava na kvalitu olivových olejov a potravín. Doplní je tiež Enolitech (www.enolitech.it/en/), prehliadka technologických noviniek a dizajnu z oblasti gastronómie.

V roku 2017 sa veľtrhu zúčastnilo celkom 128 000 návštevníkov zo 142 krajín sveta a na 32 000 nákupcov z celého sveta, čo bol až 8% nárast oproti roku 2016.

K téme

Spojená škola v Šali: Krok do budúcnosti s moderným vzdelaním a širokou škálou odborov Do Nitry za nábytkom a kvetmi!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.