Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. októbra 2017 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Veľtrh agroturistiky a jazdectva Fieracavalli sa tento rok predstaví už v októbri

VERONA 6. októbra 2017 – Jedna z najstarších show sa uskutoční v dňoch 26. – 29. októbra v priestoroch Verona Exhibition Centre. Aj tohtoročnému 119. Ročníku bude dominovať predovšetkým šport ako taký, preto sa aj teraz môžu návštevníci tešiť na 17. Ročník Jumping Verona, čo sú jediné parkúrové skokové závody Longines FEI World cup TMna talianskej pôde. A pozor, účasť na veľtrhu je zdarma, nutná je len online registrácia.

Každoročne sa vo Verone schádzajú státisíce milovníkov koní. Ide o viac ako sto ročnú tradíciu, kedy sa na miestnom trhu po prvý krát uskutočnila konská show. Dnes táto štvordňová show patrí k najvýznamnejším udalostiam v Taliansku, pre ktorú je chov koní a jazdectvo významným ekonomickým potenciálom, a to predovšetkým v spojení s turizmom. Jej súčasťou je aj westernová show, ktorá láka predovšetkým rodiny s deťmi.

Na každý deň je pripravený bohatý večerný program až do 23. Hodiny sprevádzaný country hudbou a vystúpením cowboyov a cowgirls, nechýba možnosť nakúpiť si originálne jazdecké odevy na miestnom Vintage Markete. Dych vyrážajúce divadlo ponúkne magické predstavenie Golden Gala plné konských drezúr, originálnych choreografií, akrobacie a tanečných vystúpení, ktoré divákov vtiahnu do sveta týchto ušľachtilých zvierat.

Návštevníci podujatia budú mať príležitosť nielen si zajazdiť na koňoch, ale aj vyskúšať unikátny virtuálny 3D projekt jazdeckej turistiky, ktorý ponúka okolo 7 000 kilometrov jazdeckých trás, alebo aj možnosť zúčastniť sa prvého dvojdňového kurzu, kde bude možnosť diskutovať o potenciály tohto relatívne mladého odvetvia. Projekt vznikol v spolupráci s European Academy for Rural Territories Hospitality a univerzity v Benátkach.

Pre viac ako 3 000 koní bude i tento rok k dispozícií 24 hodinová veterinárna služba s etickým a vedeckým dohľadom. Partnerom tohto projektu je Islander Project, ktorý je autorom projektu adopcie týraných koní a oslov.

NÁVRAT ARABSKÝCH KONÍJedným z najväčších lákadiel podujatia bude prehliadka dvoch tisíc arabských koní, jedného z najstarších a najkrásnejších svetových plemien, ktoré je symbolom elegancie a perfektnej telesnej stavby. Návštevníci ju nájdu v hale č. 9, kde sa bude konať aj množstvo sprievodných súťaží ako je European Morphology Championship organizovaná talianskou národnou Asociáciou arabských koní alebo Fieracavalli Grand Prix zameraná na arabské plnokrvníky narodené priamo v Taliansku.

POCTA VÍŤAZOVIHosťom akcie bude aj Valentina Truppa, olympionička a svetoznáma drezúrna jazdkyňa, ktorá si Fieracavalli zvolila pre oficiálne ukončenie súťažnej kariéry svojho verného spoločníka, koňa Chablis, spolu s ktorým získala väčšinu svojich medailí.

K téme

Spojená škola v Šali: Krok do budúcnosti s moderným vzdelaním a širokou škálou odborov Do Nitry za nábytkom a kvetmi!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.