Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
55 sf sko dom sv martina 19 06 2016 © jan lukas.jpg
Dóm Sv. Martina, Ján Lukáš
14. marca 2018 PR správyKultúraHudba od PRservis.skSITA Diskusia()

Veľkonočné koncerty v bratislavskej Redute a Katedrále sv. Martina

BRATISLAVA 14. marca 2018 – V stredu a vo štvrtok 28. a 29. marca sú na programe  Veľkonočné koncerty v Koncertnej sieni SF.

Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor (zbormajster Thomas Lang)  – šiesti  sólisti izraelská sopranistka Chen Reis,  chorvátska altistka  Anthea Barac, nemecký tenorista Dominik Wortig, slovenský  popredný basista  Peter Mikuláš (Paulus),   Matúš Trávniček a Peter Kollár, členovia basovej skupiny Slovenského filharmonického zboru pod taktovkou šéfdirigenta Jamesa Judda uvedú zriedka uvádzané oratórium Felixa Mendelssohna Bartholdyho Paulus, prvé z dvojice monumentálnych oratórií skladateľa. Mendelssohn Bartholdy spoločne s Robertom Schumannom vyvinuli veľké kvantum energie na revitalizáciu tradície Bachových a Händlových oratoriálnych (respektíve pašiových) projektov. V duchu dvoch majstrov sa odvíja aj príbeh  opisujúci život a dielo apoštola Pavla. Vo svojej dobe bolo toto dielo veľmi obľúbené, takže autor ho  expedoval aj na pódiá vo Veľkej Británii, kde je zborový spev uctievanou hodnotou a tradíciou.

Koncerty vo štvrtok a piatok sa začnú o 19-tej.

Veľkonočný koncert v Katedrále sv. Martina.

39 sf sko dom sv martina 28 05 2017 © jan.f.lukas_.jpg
Dóm Sv. Martina, Ján Lukáš

Členovia Slovenského komorného orchestra /um. vedúci Ewald Danel/  už tradične uvádzajú  v predveľkonočnom období dielo  Sedem posledných slov nášho Spasiteľa na kríži Josepha Haydna. Autor začal komponovať dielo v roku 1785 na podnet predstaveného katedrály Santa Cueva v juhošpanielskom meste Cádiz, ktorý ho požiadal, aby napísal hudbu na „sedem posledných slov nášho Spasiteľa na kríži“. Už počas Haydnovho života sa stal tento opus jedným z jeho najslávnejších diel. V Katedrále sv. Martina zaznie v nedeľu 25. marca v interpretácii Slovenského komorného orchestra (um. vedúci Ewald Danel), Katedrálneho zboru sv. Martina (zbormajster Ján Miškovič). Po ich boku vystúpi  kvarteto vokálnych sólistov.  Koncert sa začne o 15-tej.

www.filharmonia.sk

K téme

Vychutnajte si Folklór vo fraku. Unikátny koncert pre všetkých Hudba Fatsa Wallera na Bratislavskoam organovom festivale

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hudba

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.