Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. júla 2017 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Vďaka finančnému daru od papierní, modernizuje Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku prístrojové vybavenie

RUŽOMBEROK 3. júla 2017 – Vedenie Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok – FN, po desiatich rokoch, zakúpilo navigačný prístroj novej generácie pre Kliniku otorinolaryngológie a chirurgie hlavy a krku v hodnote 237 000 eur. Navigačný systém so špičkovým videoreťazcom a s možnosťou fúzie CT a MRI obrazu možnou technickou podporou pre 3D zobrazenie je v dnešnej dobe nevyhnutná technológia pri náročných endoskopických operáciách na prednej a strednej báze lebky, najmä pri chirurgii nádorov v oblasti na hranici mozgovej a nosovej dutiny. Umožňuje tak minimálny traumatický prístup aj k nádorom, ktoré bolo v minulosti možné riešiť len vonkajším prístupom cez lebečnú dutinu. Táto oblasť je anatomicky veľmi komplikovaná a hraničí s vitálne dôležitými štruktúrami, ktorých poranenie môže byť pre pacienta veľmi rizikové. Navigácia poskytuje aj vyšší bezpečnostný štandard pre pacientov s revíznymi a inak náročnými operáciami prinosových dutín a okolia. Zariadenie pomáha aj mladším lekárom pri orientácii vo veľmi komplikovanom operačnom teréne ORL pracovisko v Ružomberku sa dlhodobo profiluje v tejto oblasti ako centrum pokročilej endoskopickej chirurgie prednej bázy lebky a koncentruje pacientov prakticky z celého Slovenska..

Súčasťou nového prístrojového vybavenia kliniky je aj ultrazvukový diagnostický prístroj na vyšetrenie mäkkých tkanív a vyšetrovacia ORL jednotka, ktorú ÚVN SNP Ružomberok – FN zakúpila z finančného daru od spoločnosti Mondi SCP a.s. v hodnote 50 000 eur. „Je prirodzené, že pomáhame komunite, v ktorej prostredí podnikáme. Oni pomáhajú nám a my pomáhame im. Je to symbióza, vďaka ktorej spoločne robíme život v Ružomberku a regióne Dolného Liptova lepším,“ povedal spolumajiteľ ružomberských papierní Milan Fiľo počas odovzdávania daru.

Mondi SCP a.s. patrí medzi pravidelných podporovateľov vojenskej nemocnice. Vďaka finančným prostriedkom od tamojšieho celulózo-papierenského podniku nadobudla Traumatologicko-ortopedická klinika moderný prístroj na základnú diagnostiku úrazov končatín. Nemocnica zrekonštruovala vďaka finančnej podpore Mondi SCP aj priestory čakárne v chirurgickom pavilóne, v detskom rehabilitačnom stacionári , či jednotku pooperačnej starostlivosti na ORL klinike.

K téme

Orange Podcast roka 2024 oznamuje nominácie, začína sa hlasovanie verejnosti Stavebné sporenie objavuje čoraz viac ľudí. Najväčší záujem je o sporenie pre deti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.