Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. augusta 2016 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

V Slnečniciach kvitne aj aktívny život

V novej modernej štvrti Slnečnice, ktorá sa nachádza na juhu Bratislavy v smere do Rusoviec, sú výborné podmienky na aktívny život. Tamojší obyvatelia i rodiny s deťmi môžu zeleň a ihriská vo vnútro-blokoch projektu využívať okrem relaxu aj na cvičenie a aktívny oddych. Utužujú sa tak susedské väzby a vznikajú priateľstvá. Športovo založení členovia komunity sa môžu vzájomne motivovať v zdolávaní športových výziev.

Ďalšia akcia v Slnečniciach (po návšteve Mikuláša a oslave Dňa detí) priniesla možnosť vyskúšať si cvičenie pod dohľadom skúsených trénerov. Leto, prázdniny a slnečné počasie cez víkend prilákali miestnych obyvateľov na verejné priestranstvo nachádzajúce sa vo vnútro-bloku druhej etapy Slnečníc. Deti sa hrali na ihrisku alebo osviežovali v tunajšej fontáne. Dospelí si vyskúšali ako v praxi využiť vlastný „dvor“ na šport.

Priestor sa ukázal ako stvorený pre cvičenie jógy či crossfitu. Tréner Patrik Masar privítal nadšencov, ktorý si rozložili karimatky na peknom mäkkom trávniku. „Vždy som chcela vyskúšať cvičiť jógu, ale nenašla som si čas navštevovať kurz. Po ukážkovej hodine s trénerom sme sa so susedkami dohodli, že môžeme aj počas hrania sa detí na ihrisku využiť čas, a spoločne si zacvičiť. Trávnatá plocha je v Slnečniciach k dispozícii a navzájom sa budeme motivovať,“ povedala Petra, ktorá býva v Slnečniciach spolu s dcérkou a manželom.

Záujemcovia si vyskúšali aj cvičenie crossfitu s trénerom Dominikom Hopjakom. „Crossfit je silový a kondičný program vyvinutý na to, aby pomohol ľuďom získať širšiu všeobecnú kondíciu. Možnosť cvičiť vonku a v blízkosti vlastného domu je benefit, ktorý by mal motivovať záujemcov o aktívny životný štýl. Kúsok od domu je v Slnečniciach možnosť ísť do prírody či na hrádzu. Čo viac si môže človek priať,“ povedal Dominik Hopjak, jeden zo zakladateľov crossfitu na Slovensku.

Domáci sa po cvičení v príjemnom prostredí doslova pod vlastnými oknami môžu občerstviť v blízkej kaviarni či reštaurácii. Blízkosť domu, možnosť využívať verejné priestory, multifunkčné ihrisko, hrádza ako i príroda, ktoré sa nachádzajú neďaleko, sú výhodami, ktoré Slnečnice ponúkajú. „Už pri vzniku projektu sme mysleli na to, aby ľudia inklinujúci k aktívnemu životnému štýlu mali na jeho pestovanie dostatok príležitostí. Záležalo nám na tom, aby sa komunita mohla rozvíjať a utužovať. A práve šport je výborný prostriedok na spájanie ľudí. Rodiny sa spoznávajú, využívajú čas na aktívny odpočinok a zdravý životný štýl. Projekt Slnečníc je vhodný na všetky vonkajšie aktivity a svojimi možnosťami ponúka skvelé miesto pre život,“ povedala Saša Poliaková, zo spoločnosti Cresco Group, developera projektu.

Zóna Viladomy je časť Slnečníc, ktorú tvoria bytové a rodinné domy. Obýva ju už vyše 400 domácností, čo predstavuje približne 1000 ľudí. Vo výstavbe sú ďalšie bytové domy, ktoré zónu Viladomy rozšíria o 426 bytov. Súčasne rastie aj druhá časť projektu Slnečnice, zóna Mesto. Na južnom okraji Panónskej cesty vyrastajú prvé dva bytové domy, každý s 348 bytmi. Súčasťou zóny Mesto bude aj menšie nákupné centrum a rozsiahly zelený park.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Každý desiaty byt v Bratislave si ľudia kúpili v Slnečniciach Zachráňme zomierajúce gastro!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.