Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. apríla 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

V Nostalgii víťazné filmy z Benátok a Cannes

BRATISLAVA 2. apríla – Aprílová filmová ponuka Nostalgie, ktorá pôsobí v Bratislave na dvoch miestach – v ex-kine Nivy na Súťažnej 18 a v KC Dunaj na Nedbalovej 3 – začne víťaznými snímkami posledného ročníka dvoch najvýznamnejších medzinárodných filmových festivaloch na svete. FilmBar Nostalgia štartuje v utorok 3. apríla v sále KC Dunaj strhujúcim filmom Alexandra Sokurova FAUST, oceneným Zlatým levom na MFF Benátky 2011, v ktorom ruský režisér radikálne reinterpretuje Goetheho mýtus o zapredaní duše diablovi, a už na druhý deň, v stredu 4. apríla, ponúkne FK Nostalgia v ex-kine Nivy veľkolepý epos amerického režiséra Terrencea Malicka o hľadaní zmyslu života STROM ŽIVOTA, ocenený Zlatou palmou na MFF Cannes 2011.

Výnimočné filmové zážitky v poslednom bratislavskom „retro kine“, ktoré na Nivách ponúka pravú nostalgickú atmosféru ako za starých čias, však sľubujú aj ďalšie snímky z aprílového programu Nostalgie. Diváci sa môžu tešiť na pokračovanie cyklu Legendy filmu, zameraného na profilovú prezentáciu tvorby štyroch súčasných významných predstaviteľov moderného filmového umenia. V apríli Nostalgia v rámci cyklu ponúkne optimistickú novú komédiu Akiho Kaurismäkiho LE HAVRE, ktorá získala Cenu kritiky na MFF Cannes 2011, škandalóznu snímku Larsa von Triera o ľudskom podvedomí ovládanom démonmi ANTICHRIST, ocenenú ako najlepší dánsky film roka, romantickú komédiu legendárneho Woodyho Allena VICKY CRISTINA BARCELONA, ocenenú Zlatým glóbusom, a snímku Pedra Almodóvara ROZORVANÉ OBJATIA, ktorá je režisérovým vyznaním lásky k filmu.

Ďalším z lákadiel aprílového programu Nostalgie na Nivách môže byť nový film uznávaného českého režiséra Bohdana Slámu, ktorým je komediálna dráma o veciach prirodzených i nadprirodzených ČTYŘI SLUNCE. Nadšený kritický ohlas vzbudilo odvážne filmové spracovanie klasického románu Charlotty Bronteovej JANA EYROVÁ v réžii Caryho Fukunagu, ktorý romantickej dráme dodal atmosféru gotického hororu. Hrdinom komédie Radu Mihaileanua KONCERT je bývalý dirigent a teraz upratovač slávneho ruského orchestra Boľšoj, ktorý dá dokopy starú partiu hudobníkov a vyrazí s nimi do Paríža. Rokmi overenú klasiku ponúkne slávny film Krzysztofa Kieslowského DVOJAKÝ ŽIVOT VERONIKY, mystický zrkadlový príbeh dvoch identických dievčat z Krakova a Paríža, či spirituálna snímka o nevšednom milostnom vzťahu 3-IRON kórejského tvorcu Kim Ki-duka, ktorého filmový klenot si diváci v Nostalgii môžu naposledy vychutnať na filmovom plátne.

Aj v apríli okrem predstavení FK Nostalgia, premietaných v stredu, štvrtok a piatok o 19:30 hod. v ex-kine Nivy, ponúkne svoje pravidelné utorkové projekcie o 19:30 hod. i alternatívny FilmBar Nostalgia v sále KC Dunaj, ktorá divákom ponúka príjemné benefity ako možnosť občerstvenia v bare i sedenia či ležania v tulivakoch pred plátnom. V apríli tu Nostalgia uvedie okrem už spomenutej Sokurovovej snímky FAUST i čiernohumornú surrealistickú sebareflexiu najslávnejšieho japonského režiséra súčasnosti Takešiho Kitana TAKESHIS’, existenciálne road movie Paola Sorrentina o pomste TU TO MUSÍ BYŤ so Seanom Pennom v úlohe „gotickej“ rockovej hviezdy či Oscarom ocenený poetický dokument PUTOVANIE TUČNIAKOV, plný humoru, tajomstiev a odvahy malých tvorov vzdorovať drsnej prírode.

Aprílový program Nostalgie:

3.4. ut Dunaj FAUST Alexander Sokurov, Rus., 2011
4.4. st Nivy STROM ŽIVOTA Terrence Malick, USA, 2011
10.4. ut Dunaj TAKESHIS’ Takeshi Kitano, Jap., 2005
11.4. st Nivy DVOJAKÝ ŽIVOT VERONIKY Krzysztof Kieslowski, Fr./Poľ., 1991
12.4. št Nivy 3-IRON Kim Ki-duk, Kórea/Jap., 2004
13.4. pi Nivy VICKY CRISTINA BARCELONA Woody Allen, Špan., 2008
17.4./18:00! ut Dunaj TU TO MUSÍ BYŤ Paolo Sorrentino, Tal./Fr./Ír., 2011
18.4. st Nivy ČTYŘI SLUNCE Bohdan Sláma, ČR, 2012
19.4. št Nivy ROZORVANÉ OBJATIA Pedro Almodóvar, Špan., 2009
20.4. pi Nivy LE HAVRE Aki Kaurismäki, Fín./Fr./Nem., 2011
24.4. ut Dunaj PUTOVANIE TUČNIAKOV Luc Jacquet, Fr., 2004
25.4. st Nivy JANA EYROVÁ Cary Joji Fukunaga, Brit./USA, 2011
26.4. št Nivy ANTICHRIST Lars von Trier, Dán./Švéd., 2009
27.4. pi Nivy KONCERT Radu Mihaileanu, Fr./Tal./Rum., 2009

Predstavenia začínajú o 19:30 hod. Viac info o programe, filmoch na http://www.nostalgia.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Na plátne Nostalgie premiéra umeleckého dokumentu Ennio Program v Nostalgii 9.3. – 13.3.

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.