Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mosa trio.jpg
Slovenská filharmónia
19. januára 2018 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

V Malej sále SF sa predstaví MOSA TRIO, zoskupenie mladých zahraničných interpretov

BRATISLAVA 19. novembra 2018 – V utorok 23. januára  sa  v Malej sále Slovenskej filharmónie  uskutoční ďalší komorný večer cyklu Hudobná mozaika. Januárový  koncert sa koná v spolupráci  s The International Holland Music Sessions. V bratislavskej Redute  sa predstavia traja mladí interpreti zo zahraničia –  huslistka Alexandra Van Beveren a violončelista Paul Stavridis z Belgicka a holandský klavirista Bram de Vree, ktorí spoločne tvoria komorné zoskupenie MOSA TRIO.

Názov súboru je odvodený z latinskej podoby názvu najstaršieho holandského mesta Maastricht – Mosa Trajectum.Členovia klavírneho tria študovali na Maastrichtskom konzervatóriu pod vedením Henka Guittarta (Schönberg Quartet) a Tonie Ehlen. MOSA TRIO sa zúčastnilo na viacerých majstrovských kurzoch pod vedením uznávaných hudobníkov. V súčasnosti členovia súboru študujú u Tria Wanderer na Conservatoire à Rayonnement Régional v Paríži.

MOSA TRIO zaraďuje do programov svojich  koncertov skladby kontrastných štýlov tak, aby mohli návštevníci  okrem  známych a obľúbených diel objavovať aj diela neznáme. Nebude tomu inak ani v Bratislave. Na úvod koncertu zaznie Trio pre husle, violončelo a klavír č. 12 Es dur Hob. XV:36  Josepha Haydna, nasledovať bude Trio pre husle, violončelo a klavír a mol Mauricea Ravela, jedno z piatich skladateľových komorných diel, ktoré skomponoval  v roku 1914.  Tvorbe pre klavírne trio sa venoval aj Dmitrij Šostakovič. Program bude pokračovať jeho Klavírnym triom č. 2 e mol op. 67, ktoré napísal v čase vzniku Leningradskej symfónie. Zaujímavosťou programu bude dielo súčasného  holandského skladateľa Sama Davida Wampera (1983) Portrait of Light. Mladý skladateľ má za sebou  viaceré úspechy. Skladbu Portrait of Light (Portrét svetla) skomponoval na objednávku medzinárodnej súťaže Orlando Competition v roku 2015.

Koncert sa začne o 19.00 h.

 

K téme

Vychutnajte si Folklór vo fraku. Unikátny koncert pre všetkých Hudba Fatsa Wallera na Bratislavskoam organovom festivale

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.