Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
93772_gettyimages 500868331 676x451.jpg
29. septembra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

V logistickom centre Amazon v Seredi pripravia 26 000 porcií jedla každý mesiac

29.9.2020 – Zamestnanecká jedáleň spoločnosti Amazon poskytuje stravovacie služby pre 1 700 zamestnancov logistického centra v Seredi. Zamestnanci platia za obed, ktorý spoločnosť dotuje jediné euro. Vyprážaný kurací rezeň, vyprážaný syr, segedínsky guláš, žemľovka, sedliacke kuracie zemiaky – toto sú jedlá, ktoré z pultu jedálne v Amazone zmiznú vždy najrýchlejšie. Zároveň majú zamestnanci možnosť rozhodnúť o budúcnosti jedálneho lístka hlasovaním za svoje obľúbené jedlá.

O firemné stravovanie na jednej zmene sa pri príprave obeda podieľa až 7 kuchárov, pomocné sily a manažér. Miestni kuchári sú radi, že vidia spokojných zamestnancov, a preto im dávajú príležitosť aktívne sa podieľať na hodnotení jednotlivých jedál. „Naši zamestnanci môžu hodnotiť jedlá, ktoré si vybrali v systéme „Happy or Not „, pomocou emotikonov,“ vysvetľuje Miroslava Jozová, PR manažérka Amazon pre ČR a Slovensko. a dodáva: „Jedlá v ponuke s mierou úspešnosti menej ako 60 percent meníme za iné. Naopak, snažíme sa do jedálnička zaradiť tie, ktoré získavajú opakovane viac ako 80 percent. „

Každý mesiac sa skonzumujú 3 tony šalátov

Dotované stravovanie jednou z najobľúbenejších zamestnaneckých výhod v logistickom centre Amazonu v Seredi. Vzhľadom na vysoký počet denných porcií musí miestna kuchyňa spracovať aj veľké množstvo jednotlivých surovín. Je zaujímavé, že za jeden mesiac spotrebujú zamestnanci približne 3 tony šalátov, 600 kg ryže, 24 000 kusov pečiva, 400 litrov mlieka a 1,2 t kuracieho mäsa.

„Medzi najobľúbenejšie jedlá u našich spolupracovníkov patrí vyprážaný kurací rezeň, vyprážaný syr, segedínsky guláš, žemľovka a sedliacke kuracie zemiaky,“ hovorí Jaroslav Halász zo spoločnosti Medusa, ktorá poskytuje cateringové služby v logistickom centre Amazon v Seredi. „Aj keď klasika jednoznačne vedie, postupne sa usilujeme o modernejšie a zdravšie spracovanie,“ dodáva.

Miestni kuchári myslia aj na vegetariánov

Zamestnanci sa môžu tešiť zdravej strave, na prípravu ktorej sa využívajú čerstvé a tie najlepšie ingrediencie. Medzi inými sú to bežne aj tofu, sója, strukoviny a rôzne šaláty, aby vyhoveli aj vegetariánom. Každý mesiac pripravujú špeciálne menu z medzinárodnej kuchyne. „Ako bonus navyše pripravujeme pre zamestnancov rôzne tematické dni, ako napríklad BBQ párty,“ hovorí Miroslava Jozová.

Zamestnanci v logistickom centre Amazon v Seredi za trojchodový obed platia jediné euro, zvyšok, hradí zamestnancom zamestnávateľ.

Informačný servis

K téme

V Seredi otvorili 56. PLANEO so zľavami, za ktorými sa oplatí prísť Zamestnancov Kauflandu čaká ďalšie zvyšovanie platov, nástupná mzda na pozícii predavač za 5 rokov stúpla o takmer 30%

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.