Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
102700_zbierka potravin foto kaufland cover 676x478.jpg
11. októbra 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

V Kauflande môžu zákazníci pomôcť ľuďom v núdzi darovaním potravín aj kúpou odznaku za jedno euro, zbierka prebieha dva týždne

11.10.2023 – Obchodný reťazec v spolupráci so Slovenským Červeným krížom už desiatykrát organizuje zbierku Pomáhame potravinami. Tento rok trvá až dva týždne a v čase od 12. do 25. októbra 2023 sa do nej môžu zapojiť všetci zákazníci Kauflandu. Tak, že v prvý deň zbierky pre ľudí v núdzi nakúpia trvanlivé výrobky alebo ju až do 25. októbra podporia kúpou symbolického odznaku.

Rastúce ceny potravín a vysoká miera inflácie spôsobujú, že čoraz viac rodín sa ocitá v situácii, keď je pre ich rozpočet veľkou finančnou záťažou aj bežný nákup potravín. Aj podľa štatistiky Európskej únie o príjmoch a životných podmienkach (EU SILC 2022) sa vlani na Slovensku ocitlo v riziku chudoby alebo sociálneho vylúčenia približne 890.000 ľudí, čo v porovnaní s rokom 2021 znamená nárast o 47 000 ľudí.

Kaufland preto v spolupráci so Slovenským Červeným krížom opäť organizuje zbierku Pomáhame potravinami, ktorá v jeho predajniach po celom Slovensku štartuje 12. októbra a potrvá až do 25. októbra. A prečo sa jej jubilejný desiaty ročník predlžuje na obdobie dvoch týždňov?

„Zákazníci našu zbierku dobre poznajú a neváhajú do nej prispieť balením cestovín či múky. Každý rok sme sa spoločne so Slovenským Červeným krížom zamýšľali, ako by sme ju mohli rozšíriť a teší nás, že sa nám to podarilo. Všetci zákazníci tak v Kauflande môžu zbierku okrem darovania trvanlivých potravín podporiť aj kúpou symbolického odznaku v hodnote jedného eura,vysvetľuje Lucia Vargová, hovorkyňa Kaufland Slovenská republika v.o.s.

Bielo – červené odznaky budú v ponuke pri klasických aj samoobslužných pokladniciach do 25. októbra 2023 a celý výťažok z ich predaja použije Slovenský Červený kríž na nákup potravinových poukážok. Bude tak možné pomôcť ešte väčšiemu počtu ľudí.

„Ľudí na hranici chudoby, bohužiaľ, z roka na rok pribúda, a tak je potravinová pomoc aj naďalej veľmi potrebná,“ hovorí Zuzana Rosiarová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža. „Sme vďační, že už desiaty raz môžeme spoločne s Kauflandom pomôcť tým, ktorí si dostatok základných potravín nevedia zabezpečiť vlastnými prostriedkami. Darí sa nám to najmä vďaka ochote a dobrej vôli širokej verejnosti. Tento rok budú môcť ľudia prispieť do zbierky aj kúpou symbolického odznaku a naša pomoc núdznym sa tak znásobí. Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí prostredníctvom zbierky pomôžu.“ Tak ako každý rok aj obchodný reťazec prispeje potravinami v hodnote viac ako 30 tisíc eur.

Ak vám osudy tých najzraniteľnejších nie sú ľahostajné, príďte aj vy do ktorejkoľvek predajne Kauflandu, kde môžete vo štvrtok 12.októbra darovať trvanlivé potraviny alebo sa do zbierky až do 25. októbra zapojiť kúpou symbolického odznaku. Každé euro sa počíta a za ten dobrý pocit, že vďaka vám budú mať slovenské rodiny v núdzi teplé obedy či večere, to rozhodne stojí.

Informačný servis

K téme

Zamestnancov Kauflandu čaká ďalšie zvyšovanie platov, nástupná mzda na pozícii predavač za 5 rokov stúpla o takmer 30% V Kauflande zákazníci nakúpia výhodne. Ceny mnohých obľúbených potravín klesli medziročne až do výšky 33%

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.