Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99975_novy projekt 676x444.jpg
3. októbra 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

V Dúbravke naviguje nový informačný systém

3.10.2022 – Niektoré tabuľky odlomili, alebo prestali byť aktuálne. Roky tak už skôr neslúžil, ako slúžil. Navigačný systém v uliciach.

Mestská časť Bratislava-Dúbravka pristúpila k jeho výmene. Nové tabuľky nasmerujú človeka k prevádzkam, službám či pamiatkam v mestskej časti.

Okrem textov radia na smerovníkoch aj farby, ktoré vychádzajú z dúbravského erbu. Červenou sú názvy ulíc, modrou dôležité inštitúcie, žltou smerové šípky, zelenou zdravotnícke zariadenia, lekárne, sivou pamiatky a archeologické nálezy.

Systém a jeho vizuálnu podobu navrhol Dúbravčan, grafik Dúbravských novín Peter Považan.

„Celý motív a dizajn sa odvíja od farieb a tvaru dúbravského erbu, čím sa znázornenie stáva nevšedné a originálne. Font je moderný a bezpätkový,“ priblíži autor systému. „Umiestnenie textu má svoje pevné typografické pravidlá. Používajú sa dve veľkosti, a to v prípade umiestnenia v jednom a v dvoch riadkoch.“

Farba stĺpikov systému je modrá. Túto farbu zvolila mestská časť Bratislava-Dúbravka pre jej dominantnosť v dúbravskom erbe.

Farebnosť stĺpov v hlavnom meste sa v jednotlivých mestský častiach líši, Záhorská Bystrica má napríklad stĺpikov tmavočervenú, Lamač svetlosivú a Devínska Nová Ves oranžovú.

Informačný servis

K téme

Dúbravka má vďaka Kauflandu svoj K Park na skok, otvorenia sa zúčastnil aj Separ V Dúbravke si na ihrisko ľahne osmička

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.