Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júla 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

V aktuálnom kole súťaže Fatt Kools vyhral projekt Fallgrapp

BRATISLAVA 30. júla – Súťaž Fatt Kools má ďalšieho víťaza. Porotu v aktuálnom kole najviac zaujal projekt Fallgrapp, za ktorým stojí Juraj Líška z Dubnice nad Váhom. Interpret získal najviac hlasov odbornej poroty, ktorá ocenila najmä jeho originálny prístup a odvahu. “Vybrali sme hudobníka, ktorý ma najväčší potenciál využiť výhru – nahrávanie v štúdiu a mastering,” vysvetľuje jedno z kritérií člen poroty Martin “Fefe” Žúži. Podľa neho o prvé miesto bojovalo viacero skladieb. “Zavážilo aj to, že niektoré veci boli už vyslovene hotové a pripravené na vydanie, a našu pomoc už veľmi nepotrebovali,” dodal.

Aktuálne kolo zaznamenalo doteraz najvyššiu účasť – do súťaže bolo zaradených až 51 skladieb.

Porota hodnotila aj skladby, ktoré poslali speváci, ktorí prespievali súťažný track. “Nakoniec sme sa však rozhodli, že udelíme cenu skladateľovi, lebo skutočne prišli veľmi kvalitné nahrávky. Speváčky, ktoré nám poslali svoje verzie pesničky však určite zaujali a majú slušný potenciál,” povedal

Víťazom hlasovania návštevníkov stránky fattkools.sk sa stali The Rocksberry.

„Množstvo fanúšikov chcelo opäť skúsiť šťastie so svojou originálnou tvorbou a preto sme sa rozhodli toto kolo rozšíriť z čisto speváckeho aj na skladateľské a ukázalo sa to ako dobrý krok,“ hovorí Alex Suja, Brand Manager spoločnosti Henkel Slovensko, podľa ktorého bol tento ročník rekordný nie len v počte skladieb, ale aj v kvalite účastníkov.

„Mnohé skladby, ktoré sa zapojili do Fatt Kools majú až prekvapivo vysokú úroveň, až som sa čudoval, že o mnohých z nich sme ešte nepočuli,“ hovorí šéfredaktor Rádia _FM Dušan Vančo. „Mám pocit, že porota vybrala veľmi dobre. Skladba Ľadový útes od zoskupenia Fallgrapp má slušný potenciál a tešíme sa na výsledok, ktorý vzíde z profi nahrávania. Verím, že sa nám opäť podarí nájsť interpreta do nášho playlistu,“ dodáva. Prvé kolo súťaže Fatt Kools našlo pre Rádio _FM hudobníka, ktorý sa dodnes objavuje v hranosti stanice. „Boli sme príjemne prekvapení kvalitou súťažiacich a vzhľadom na ich žánrovú pestrosť neverím, že by mohli dostať priestor inde, než v tejto súťaži a nikdy o nich nepočuť, by bola škoda,“ dopĺňa predseda poroty Martin „Fefe“ Žúži (Hex). „Mnohé skladby by som síce označil za šedý priemer, ale vyslovene zlých bolo minimum. Tých, ktoré zaujali bolo asi najviac od štartu súťaže a nie je to fráza, keď poviem, že sme ako porota mali ťažkosti vybrať toho najlepšieho. Tesnejšie to ani nemohlo byť,“ dodal Fefe.

Projekt pre talenty
Súťaž Fatt Kools organizuje spoločnosť Henkel Slovensko, značka vlasovej kozmetiky Taft Looks a Rádio_FM. Ambíciou projektu je vytvoriť priestor na prezentáciu originálnej hudobnej tvorby mladých talentovaných ľudí. Tým najlepším vytvorí podmienky pre čo najlepší štart ich kariéry. Víťazi jednotlivých kôl budú mať možnosť spolupracovať s profesionálnymi hudobníkmi a producentmi.

V rámci projektu Fatt Kools sa už podarilo objaviť dva nové hudobné talenty. Prvým bol Martin Nemček z Bratislavy, so svojim projektom Heart Skipping Beats a skladbou Balance, ktorá sa nakoniec dostala aj do rotácií Rádia _FM. V druhom kole súťaže jeho skladbu remixovala dvadsiatka hudobníkov a víťazom sa stal Roman Ružanský aka ROSE z Bratislavy. Zaujímavosťou je, že je to prvý remix, ktorý autor vo svojom živote urobil. Projekt je partnerom kategórie nováčik roka hudobných cien Radio_Head Awards, kde sa za rok 2011 stal víťazom Dynamo Team.

Ochranné krídla a odborný dohľad nad celým projektom zastrešia známe mená z oblasti slovenskej hudobnej tvorby, a to Peter Dudák a Martin Žuži (členovia skupiny Hex).

Viac o projekte Fatt Kools nájdete na www.fattkools.sk a www.facebook.com/fattkools

Informácie médiám:
Marek Bezák, PR manažér projektu
mediamedia, s.r.o.
marek@mediamedia.sk
+421 918 345 802

O Rádiu_FM:
Rádio_FM je programovou službou Slovenského rozhlasu. Sme hudobné rádio s presahom do kultúrneho priestoru orientovaného na náročnejšieho mladého poslucháča. Zabávame, vzdelávame, informujeme. Nechceme byť najpočúvanejšie, ale najpočúvateľnejšie rádio na Slovensku. Rádio_FM je iné. Odlišujeme sa hudbou i slovom. Vyberáme to najlepšie, čo na domácej i zahraničnej scéne vzniká. Od indie rocku, cez dubstep, hip-hop, world music, metal až po tanečnú elektronickú hudbu či džez. To všetko je neoddeliteľnou súčasťou našich playlistov vo dne i v noci. Témy, o ktorých hovoríme, sú témami_FM. Zaujímavé, aktuálne, vždy netradične spracované. Naši moderátori a dídžeji na vás z rádia nikdy nekričia. Hovoria. Aj podľa toho spoznáte Rádio_FM na prvé počutie.
Viac informácií na www.radiofm.sk

O spoločnosti Henkel:
So svojimi vedúcimi značkami a technológiami celosvetovo pôsobí v troch oblastiach podnikania: Starostlivosť o domácnosť, Starostlivosť o telo a Adhesive Technologies (Lepidlá Technológie). Spoločnosť, založená v roku 1876, so svojimi známymi značkami Persil, Schwarzkopf a Loctite globálne zastáva vedúce postavenie na trhu tak v spotrebiteľských ako aj priemyselných odvetviach. Henkel zamestnáva okolo 48 000 pracovníkov a v roku 2010 dosiahol tržby vo výške 15,092 mld. EUR a upravený prevádzkový zisk vo výške 1,862 mld. EUR. Prioritné akcie Henkel sú evidované v indexe DAX a Henkel sa radí medzi 500 obratovo najsilnejších spoločností sveta (Fortune Global 500). Spoločnosť Henkel Slovensko, ako súčasť Henkel Central Eastern Europe, dosiahla v roku 2010 na domácom trhu obrat vo výške 85,4 milióna EUR. Ku koncu roka 2010 spoločnosť zamestnávala 472 pracovníkov.
Viac informácií na www.henkel.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Medzinárodná súťaž hraných filmov na MFF Art Film láka na žánrovú rozmanitosť a ponúka unikátny titul aj zo Slovenska Ako investície do vysokoúčinnej liečby sclerosis multiplex menia životy slovenských pacientov?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.