Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89613_uf sprievodne programy 676x353.jpg
7. januára 2019 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Užitočná fotografia. Fotografia v súčasnom slovenskom umení

BRATISLAVA 7. januára 2019

Trvanie výstavy: 9. 11. 2018 – 17. 2. 2019
Esterházyho palác – 2. a 3. poschodie, Bratislava
Kurátori: Aurel Hrabušický, Filip Vančo

Výstava približuje fotografiu nie ako užitočné, rýchle záznamové médium, „dokument doby“, ani ako prostriedok digitálnej manipulácie, ale ako nástroj vhodný na široké využitie v súčasnom umení. Výstavný súbor sa sústreďuje na dianie v posledných 10 – 15 rokoch, na príklady autorských postupov, stratégií v širokom spektre možností tohto média.

Štvrtok 10. 1. | 18.00 | 2. a 3. poschodie
Umelci naživo: Kochan & Šelesták & Šipöcz

Predstavenie tvorby Martina Kochana, Viktora Šelestáka a Jána Šipöcza samotnými autormi v prítomnosti kurátorov výstavy Užitočná fotografia.

Štvrtok 17. 1. | 18.00 | 2. a 3. poschodie
Umelci naživo: Fabo & Kekeli & Žiak

Predstavenie tvorby Petra Faba, Jána Kekeliho a Jaroslava Žiaka samotnými autormi v prítomnosti kurátorov výstavy Užitočná fotografia.

Streda 23. 1. | 18.00 | 3. poschodie
Artist‘s talk v kontexte: Hynek Alt & Jen Kratochvil

Rapídna demokratizácia technických nástrojov pre fotografickú reprezentáciu a platforiem pre jej šírenie v poslednej dekáde vytvorila ambient, v ktorom sme sa naučili s obrazom pracovať ako s novou formou univerzálneho jazyka. Hynek Alt, vedúci Ateliéru fotografie a nových médií FAMU, spoločne s kurátorom Jenom Kratochvilom predstavia lokálne charakteristiky tejto dynamiky v prostredí českej umeleckej scény a jej väzby na medzinárodný kontext voľného umenia a taktiež všeobecnú celospoločensky prežívanú skúsenosť roly obrazu. Hostia priblížia historické východiská a existujúci stav premien média fotografie na príkladoch Altovej tvorby a zároveň jeho dlhoročnej pedagogickej činnosti na UMPRUM a FAMU.

Štvrtok 31. 1. | 18.00 | 2. a 3. poschodie
Cyril Blažo & Užitočná fotografia

Autorský komentovaný sprievod jedného z vystavujúcich autorov, dlhoročného pedagóga Cyrila Blaža výstavou Užitočná fotografia.

Vstupné: 2 € / 1 €

K téme

Absolventi škôl by nemali zabudnúť na svoje povinnosti voči zdravotnej poisťovni Diverzita a inklúzia, ktorú vníma aj zákazník

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.