Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. septembra 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Už viac ako 1 milión pacientorokov na dabigatrane

BRATISLAVA 21. septembra – Spoločnosť Boehringer Ingelheim dnes ohlásila, že skúsenosti s užívaním lieku dabigatranetexilát v rámci prevencie trombembolických príhod u pacientov po úplnej náhrade bedra alebo kolena a u pacientov s poruchou rytmu, konkrétne s fibriláciou predsiení prekročili hranicu jedného milióna pacientorokov. Tento liek tak zozbieral najväčší objem klinických skúseností spomedzi všetkých prichádzajúcich perorálnychl iekov proti zrážaniu krvi. Táto informácia zaznela na tohtoročnom Kongrese Európskej kardiologickej spoločnosti (European Society of Cardiology, ESC) v nemeckom Mníchove, a je dôkazom toho, že lekári veria, že dabigatranetexilát účinne zabraňuje cievnym mozgovým príhodám u pacientov s poruchou rytmu, a zabraňuje žilovej trombóze po plánovanej výmene bedrového či kolenného kĺbu(5)

Profesor Hans-Christoph Diener z Katedry neurológie na nemeckej Univerzite Duisburg-Essen k správe dodal: „Prevencia ischemickej mozgovej príhody má maximálny klinický význam pre zdravotníckych pracovníkov, ktorí liečia pacientov s poruchou rytmu. Dabigatran v dávke 150 mg 2 x denne poskytuje lekárom k dispozícii formu liečby, ktorá predchádza väčšiemu počtu ischemických mozgových príhod ako dobre kontrolovaný warfarín, a súčasne významne znižuje mieru vnútrolebečného krvácania. Odhadovaný počet mozgových príhod, ktorým sa podarilo zabrániť poukazuje na význam dabigatranu ako bezpečnej a účinnej liečby u pacientov s poruchou rytmu, ktorí sú v riziku cievnej mozgovej príhody.“(2,3,4)

Referencie:
1. Boehringer Ingelheim data on file
2. Connolly SJ, et al. Dabigatran versus warfarin in patients with atrial fibrillation. N Engl J Med. 2009; 361:1139-51.
3. Connolly SJ, et al. Newly identified events in the RE-LY trial. N Engl J Med. 2010;363:1875-6.
4. European Medicines Agency. Press Release, dated May 25th 2012. Available at http://www.emea.europa.eu/ema/index.jsp?curl=pages/medicines/human/public_health_alerts/2012/05/human_pha_detail_000061.jsp&mid=WC0b01ac058001d126
5. Pradaxa European Summary of Product Characteristics, 2012

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Pri liečbe onkologických ochorení je výživa jedným z kľúčových faktorov André Rieu – Live v Bratislave 2022

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.