Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
95225_vizual cerstve hlavicky_1 676x478.jpg
25. marca 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Úspešný projekt Čerstvé hlavičky pre školákov opäť štartuje

25.3.2021 – Všetci chceme, aby boli deti zdravé a plné energie. Záleží na tom aj spoločnosti Kaufland. Preto štartuje už tretí ročník projektu Čerstvé hlavičky, ktorým motivuje školákov, aby pravidelne jedli čerstvé ovocie a zeleninu a nabili sa tak vitamínmi a energiou. Základné školy, ktoré sa chcú do projektu zapojiť, sa môžu zaregistrovať už v týchto dňoch.

O ČOM JE NÁŠ PROJEKT?

Predovšetkým o čerstvom ovocí a zelenine, ktoré majú svoje miesto vo vyváženom jedálnom lístku školákov. Aj odborníci pripomínajú, že dostatok vitamínov je pre ich rast a vývoj veľmi dôležitý. Napriek tomu mnohé deti dajú na desiatu prednosť keksíku pred jablkom, broskyňou alebo mrkvou.

„Čerstvé ovocie a zelenina by rozhodne nemali chýbať v desiatovom balíčku, pretože tieto plodiny majú veľa predností. Sú predovšetkým zdravé a tvoria nevyhnutný základ vyváženej stravy. Obsahujú látky, ktoré sa dajú iba veľmi ťažko získať z iných potravín. Sú bohaté najmä na vitamíny, minerálne látky, či vlákninu. V ovocí a zelenine sa navyše nachádza i množstvo rozmanitých fytochemikálií, látok s ochranným účinkom na ľudský organizmus. Ovocie a zelenina sú aj osviežujúce a chutné a je ich na výber toľko rôznych druhov. Ak sa pestro obmieňajú, každá desiata môže byť iná a pre dieťa o to lákavejšia,“ vysvetľuje MUDr. Katarína Babinská, odborníčka na výživu.

V rámci projektu Čerstvé hlavičky spolupracuje reťazec v prebiehajúcom školskom roku so 67 školami po celom Slovensku. Hoci situácia kvôli pandémii je pre školákov i školy náročná a nepredvídateľná, napriek tomu poskytoval a stále poskytuje čerstvé ovocie či zeleninu žiakom, ktorí sú v školách.

AKO SA MÔŽE ZÁKLADNÁ ŠKOLA ZAPOJIŤ

Každá základná škola sa môže zaregistrovať do projektu na stránke www.cerstvehlavicky.sk v termíne od 25. marca do 21. apríla 2021 iba raz. Pri registrácii si vyberie  svoju partnerskú predajňu Kaufland, z ktorej bude v prípade výhry týždenne odoberať ovocie či zeleninu pre svojich žiakov.

Zmenou v treťom ročníku je spôsob hlasovania. Za zvolenú školu môže zahlasovať na stránke www.cerstvehlavicky.sk v dňoch od 13. mája do 23. júna 2021 každý, kto sa zaregistruje. Vo výslednom poradí škôl bude zohľadnená aj veľkosť školy a to tak, že celkový počet hlasov sa vydelí počtom žiakov. Týmto nastavením hlasovania chce reťazec poskytnúť každej škole bez ohľadu na veľkosť možnosť stať sa jej partnerom.

Spomedzi všetkých registrovaných škôl prihlásených k danej predajni vzíde z hlasovania vždy jedna víťazná škola. V súčasnosti má reťazec na Slovensku 70 predajní a hľadá partnerskú školu pre každú svoju predajňu. Priebežné poradie bude možné sledovať na stránke www.cerstvehlavicky.sk a finálne výsledky budú zverejnené koncom júna 2021.

Víťazné školy budú počas celého nasledujúceho školského roka zo svojej partnerskej predajne Kaufland dostávať pre všetkých svojich žiakov čerstvé ovocie a zeleninu, ktoré si tam priamo vyzdvihnú.

Informačný servis

K téme

2050 je výzva aj príležitosť pre nás všetkých AURES Holdings sa vydáva na západ, akcionári dajú na expanziu stovky miliónov eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.