Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulna fotografia.jpg
Foto: Michal Zajaček
24. októbra 2019 Zaujímavosti od PRservis.skSITA Diskusia()

Úspešné ženy radia ako preraziť v biznise

24.10.2019 – Vo štvrtok 17. októbra sa uskutočnil už 7. ročník Business Ladies Day, zmiešaných obchodných komôr na Slovensku. Ide o networkingové podujatie zamerané na ženy, manažérky a podnikateľky – obľúbený formát, ktorý je dnes spojený s rôznymi workshopmi, prednáškami a panelovou diskusiou s úspešnými ženami z business sektoru.

Ako už každý rok, aj tento ročník sa niesol v príjemnej atmosfére. Dámy sa mohli tešiť na bohatý program, na ktorom si nechali organizátori skutočne záležať. Okrem zaujímavých rozhovorov, sa mohli prítomné dámy skrášliť, vlastnoručne si vyrobiť alebo zakúpiť rôzne zaujímavé doplnky či kozmetické prípravky.

Vera_visterova.jpg
Foto: Michal Zajaček

Program plný užitočných rád od skutočných profesionálov

Okrem výbornej atmosféry, obohacujúcich tém a zaujímavých rozhovorov sa mohli dámy zúčastniť rôznych procedúr, ochutnať zaujímavé jedlá, alebo si len tak oddýchnuť vo forme profesionálneho poradenstva a koučingu. Hostí počas celého programu sprevádzala známa moderátorka Vera Wisterová.

Hneď na úvod sa dámam prihovorila zástupkyňa organizujúcich komôr – Mária Berithová a zástupkyňa spoločnosti Motor-Car Bratislava – Mgr. Magdaléna Kardošová.

0k6a9271.jpg
Foto: Michal Zajaček

Po otvorení podujatia a privítaní zúčastnených žien, sa začalo Panelovou diskusiou s LADIES BUSINESS LEADERS na tému: „Business Women Share Their Secrets to Success“. O svoje skúsenosti sa podelilo päť úspešných žien, ktoré na sebe celý život pracovali a dnes zastávajú vedúce pozície vo významných spoločnostiach.

O rady a skúsenosti zo svojho profesionálneho života sa podelili Daniela Armano-Wallner Finančná riaditeľka Siemens s.r.o., Mateja Cotar General manager & Country president Novartis Slovakia, Silvia Hallová Tax partner Grant Thornton, členka dozornej rady Slovenskej komory daňových poradcov, Katarína Kurucová Executive Director, Komerční banka, Slovensko, pobočka zahraničnej banky a Zuzana Vinklerová, Prokuristka / Vedúca rezortu Spolupracovník dm drogerie markt.

7p7a9246.jpg
Foto: Michal Zajaček

Päť profesionálok o tom, „Ako sa to dá“

Panelovú diskusiu otvorila Daniela Armano-Wallner, ktorá priblížila svoj život a kariérny rast v spoločnosti Siemens s. r. o., do ktorej nastúpila v roku 1995. Začínala  na technickom oddelení. V priebehu rokov prešla rôznymi pozíciami od kontrolóra/finančného analytika až na pozíciu Head of Accounting (CEE) and Deputy of the CF R Head CEE. Od roku 2016 pôsobí na Slovensku ako finančná riaditeľka Siemens s.r.o. a SAT, Slovakia. Ako sama uviedla, v súkromí je pre ňu prvoradá rodina a harmónia. Vo voľnom čase rada cestuje a stretáva sa s priateľmi.

Ako druhá sa slova ujala líderka Mateja Cotar, ktorá pôsobí ako generálna riaditeľka v spoločnosti Novartis. Prezradila, že vo farmaceutickom priemysle pracuje už 20 rokov. Za tento čas zastávala rôzne vedúce pozície v Slovinsku, Veľkej Británii a Českej republike. Iba pred rokom sa presťahovala so svojou rodinou na Slovensko. Ako sama uviedla, rada vedie ľudí k vnútornej sile a k profesijnému rozvoju. Najviac by si želala, aby ju kolegovia nasledovali nie pre jej titul, ale pretože sa stotožňujú s jej cieľmi a hodnotami.

7p7a9084.jpg
Foto: Michal Zajaček

Na pódiu ju vystriedala Silvia Hallová, ktorá pôsobí ako Tax partner (daňová partnerka) Grant Thornton a je zároveň členkou dozornej rady Slovenskej komory daňových poradcov. Silvia Hallová bola vyslaná do kompetenčného centra medzinárodného daňového práva v Norimbergu, kde poskytovala daňové poradenstvo rôznym medzinárodným klientom. Tiež pôsobila v Európskom združení daňových poradcov pre priame dane v Bruseli. V súčasnosti je členkou Metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb pri Slovenskej komore daňových poradcov.

Katarína Kurucová, výkonná riaditeľka Komerční banky priznala, že jej snom nebolo stať sa „bankárkou“. Ale dnes, ako sa sama vyjadrila, robí to, čo jej ide najlepšie. Vo finančnej sfére pôsobí 20 rokov a už 8 rokov stojí na čele Komerční banky na Slovensku. Hodnoty, ktoré uznáva rovnako ako v pracovnom aj súkromnom živote je profesionalita..

Panelovú diskusiu ukončila Zuzana Vinklerová. Od roku 2008 je prokuristkou a vedie rezort Spolupracovník dm drogerie markt. Zuzana si takisto prešla najrôznejšími pozíciami a viedla viacero oddelení. Dnes zároveň koordinuje činnosti neziskovej organizácie Národné dobrovoľnícke centrum bez nároku na odmenu.

Každá žena si na podujatí našla to, čo ju najviac zaujímalo

7p7a9025.jpg
Foto: Michal Zajaček

Po krátkej pauze a občerstvení, sa pokračovalo s ďalšími zaujímavými prednáškami napríklad Danielom Tůmom sa diskutovalo na tému “ Psychoterapeutické poradenstvo“, Eva Štefánková viedla prednášku na tému “ Women´s ecosystem – Women and collaboration“.

John „Bob“ Spence priblížil zaujímavú problematiku “ Budovanie siete kontaktov – Odkiaľ prichádzajú obchodné príležitosti? Predstavenie modelu „Uznávanej autority“ v Bratislave „, s ktorou sa stretáva väčšina začínajúcich podnikateliek.

Zuzana Vinklerová viedla prednášku na tému „Agilná spolupráca vo firme“. Monika Stehlíkova prezradila zaujímavé informácie o „Reči tela“. A poslednú prednášku pod vedením Daniela Šmída na tému “ Design obchodní schůzky “ sa uzavrel tohtoročný Business Ladies Day.

Dámy sa počas týchto prednášok mohli zúčastniť aj koučovacích stretnutí so zástupkyňami ICF zóny, poradenského servisu s pani Hudecovou či zvukovej relaxácie s pani Obdržálkovou.

Na podujatí sa zúčastnili aj rôzni vystavovatelia, za mnohých spomenieme šperky Zuzany Búry Zliechovcovej, odevné kúsky „LA RENA“, „ZIK“, bronzové sochy Jany Brisudovej, voňavé sviečky „Luminie“, či sladné pralinky od firmy „Ritonka“.

Hlavnými iniciátormi podujatia Business Ladies Day 2019 je Slovensko-rakúska obchodná komora v spolupráci s Taliansko-slovenskou obchodnou komorou, Hispánsko-slovenskou obchodnou komorou, Švajčiarsko-slovenskou obchodnou komorou, Švédskou obchodnou komorou, Francúzsko-slovenskou obchodnou komorou, Britskou obchodnou komorou a Holandskou obchodnou komorou v  Slovenskej republike.

7p7a8999.jpg
Foto: Michal Zajaček

Inzercia

K téme

Odborníci z magazínu Euromoney rozhodli, že najlepšie firemné bankovníctvo má VÚB Matúšova zem láka turistov na cyklotrasy a prírodné krásy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.