Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
93656_zssk ponuka cestujucim pocas etmmimoriadne zlavy i bezplatnu prepravu bicykla 676x449.jpg
11. septembra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Ušetrite 50 % cestovného v duchu ekológie! Počas Európskeho týždňa mobility sa odveziete za polovicu

11.9.2020 – ZSSK ponúka cestujúcim mimoriadne zľavy na cestovanie aj bezplatnú prepravu bicykla.

Význam udržateľnej mobility potvrdila tento rok celosvetová pandémia koronavírusu, keď sa po obmedzení pohybu obyvateľov v ovzduší významne znížila úroveň prachu, hluku a znečistenia spôsobená pravidelnou dopravou. Spolu s uvoľňovaním opatrení však začína narastať aj počet automobilov na cestách. Tohtoročný Európsky týždeň mobility (ETM) preto prichádza v pravý čas.

ETM sa koná každý rok od 16. do 22. septembra s cieľom povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility a vyzvali svojich obyvateľov využívať alternatívne spôsoby prepravy – bicykel, mestskú hromadnú dopravu, vlak, či „pešibus“. Témou ročníka 2020 je „Čistejšia doprava pre všetkých!“, ktorá odráža súčasný problém so škodlivými emisiami a nabáda na dôležitosť ekologického cestovania. ZSSK sa do kampane zapája už od roku 2017 a ani tento nebude výnimkou. Od 16. 9. do 22. 9. 2020 opäť poskytne cestujúcim polovičné cestovné v 2. vozňovej triede a po novom aj bezplatnú prepravu bicykla. Mimoriadne zľavy budú platiť vo vnútroštátnych úsekoch vlakov kategórie Os a REX.

Poznámka: Preprava bicykla je možná bez cestovného lístka, no len do naplnenia kapacity vlaku. Po jej naplnení môže zamestnanec ZSSK s ohľadom na bezpečnosť odmietnuť naloženie ďalšieho bicykla.

Lístok si môžete kúpiť:

v ktorejkoľvek pokladnici ZSSK,
na tratiach TEŽ a OŽ prostredníctvom SMS predaja ZSSK (SMS číslo 2233),
vo vlaku u sprievodcu,
prostredníctvom internetovej verzie e-shopu ZSSK na zssk.sk – pri nákupe je potrebné zvoliť zľavu „EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY“.

„V uplynulom roku s nami cestovalo 77 miliónov ľudí a spolu sme ušetrili toľko CO2, koľko ročne spotrebujú národné parky Slovenský raj a Malá Fatra dohromady. Železničná doprava stále predstavuje najekologickejšiu alternatívu cestovania. Vymeniť auto za vlak je vždy správnym rozhodnutím a ten rozdiel je z pohľadu produkcie CO2 skutočne markantný. Preto je pre nás prirodzené opätovne sa zapojiť do kampane, ktorá sa snaží bojovať za nulové emisie,“ uviedol Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Kampaň ETM postupne oslovuje čoraz viac samospráv, organizácií, škôl aj súkromných spoločností. Zvýšený záujem sa potvrdzuje každý rok, len v minulom roku sa zapojilo 3134 miest z 50 krajín a medzi nimi bolo až 58 miest a obcí zo Slovenska, s ktorými spolupracovalo množstvo partnerských organizácií.

Informačný servis

K téme

Plánujete pobyt v kúpeľoch? ZP Union má pre vás nachystané zľavy Pecka z Unionu! Získajte až 300 eur na vaše zuby a oči od zdravotnej poisťovne

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.