Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. novembra 2012 PR správyPotraviny od PRservis.skSITA Diskusia()

Urpiner získal prestížne svetové ocenenie

BRATISLAVA 19. novembra – 14. novembra prišla z nemeckého Norimbergu skvelá správa – banskobystrický svetlý ležiak Urpiner Premium 12° získal striebornú medailu na deviatom ročníku prestížnej pivnej degustačnej súťaže European Beer Star 2012.

Súťaž vyhlasuje a organizuje medzinárodná Asociácia malých nezávislých pivovarov. Slovenské pivo URPINER, ktoré je členom nezávislého hnutia Pivobrana, združujúceho nezávislé slovenské pivné značky, sa pri svojej premiére na tejto súťaži presadilo v konkurencii rekordných 1366 vzoriek piva zo 45 krajín, čo je v novodobej histórii tohto pivovaru jednoznačne najväčší úspech a ocenenie jeho vysokej kvality. Po štyroch oceneniach Česká pivná pečať a troch oceneniach Pivo Českej republiky je to tento rok v poradí už ôsma cena pre značku URPINER.

Ako povedal podpredseda predstavenstva pivovaru Ľubomír Vančo, European Beer Star znamená pre Urpiner významný míľnik. „Keď som sa o vyhodnotení súťaže dozvedel, nemohol som uveriť vlastným ušiam. European Beer Star pre nás a skutočne nezávislé slovenské pivo znamená veľmi veľa, súťaž totiž anonymne vyhodnocuje 100 expertných degustátorov, ktorí počas dvoch dní ochutnali vyše 1300 pivných značiek. Dá sa povedať, že táto súťaž je po World Beer Cup druhá najprestížnejšia na svete.. Patriť medzi najlepších v silnej konkurencii svetových pív je pre nás nesmierna pocta a obrovská motivácia naďalej robiť to najkvalitnejšie, poctivé, nezávislé a predovšetkým slovenské pivo,“ dodal Ľ. Vančo.

Urpiner od roku 2006 získal na domácich či medzinárodných súťažiach spolu už 19 ocenení kvality a na slovenskom i svetovom trhu sa nestratí aj napriek tomu, že je to posledný nezávislý priemyselný pivovar v slovenských rukách a bez zahraničných majiteľov. Cenu podobného rangu pred Urpinerom nezískala žiadna slovenská pivná značka.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Nadácia Krištáľové krídlo prispeje na nákup zdravotných pomôcok pre deti v Spišskej Novej Vsi Malé pivovary na festivale v Ružinove

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Potraviny

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.