Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
88781_banner urbanfest 676x360.jpg
27. septembra 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Urbansummit – od diskusie k činom

BRATISLAVA 27. septembra 2018 – V piatok začína mestský festival Urbansummit 2018, kde sa stretneme a budeme diskutovať o budúcnosti Bratislavy. Hľadanie návrhov na súčasné problémy vystrieda v sobotu „rande“ s Bratislavou v podobe UrbanFestu.

Urbansummit 2018 má ambiciózny cieľ vytvoriť verejné odporúčania pre starostov a primátora pod názvom „Riešenia pre Bratislavu“. Tento dokument budú tvoriť na workshopoch a panelových diskusiách obyvatelia Bratislavy, jej oficiálny zástupcovia a experti spolu s kandidátmi na starostu a primátora.

Sobotný program bude venovaný kultúrnemu životu v Bratislave. Považujeme za kľúčové, aby sa rezidenti spolu stretávali, rozprávali, spolu prežívali život v meste. Tým chceme v nich vytvoriť spolupatričnosť a vzťah k mestu, v ktorom žijú.

Ako to chceme dokázať? Je to v pestrosti aktivít, aby každý pocítil, že mesto patrí aj jemu. Šport – joga a spoločný ranný pozdrav Bratislave, detské divadlo, premietanie rozprávok a maľovanie pre rodiny s deťmi, starostovský ring na námestí a odborné diskusie, akrobatické vystúpenie, alebo stand-up, aby sme sa zasmiali z Bratislavy. Nebude chýbať kvalitný street food & drink v najrôznejších podobách.

Sobotný UrbanFest je oslavou pestrosti života v Bratislave a jeho obyvateľov. Navyše sa uskutočni na netradičnom mieste, ktoré je zabudnuté a pritom okolo neho prechádzajú tisíce ľudí denne. Námestie za hotelom Crowne Plaza na križovatke Obchodnej a Poštovej ulici dostalo už novú podobu, je čisté a vymaľované a UrbanFest mu prinesie aj nový život. UrbanFest je sprievodnou akciou Bielej noci, ktorá začína hneď po našom programe.

Všetkých Bratislavčanom srdečne pozývame.

K téme

Udržateľná mobilita na Slovensku: Realita alebo ďaleká budúcnosť? Diskutovať o nej budú odborníci na Side evente Urbansummitu Bratislava v kontexte dvoch nadväzných konferencií. Urbansummit prináša návod na zlepšenie života v Bratislave, Virtualtechsummit vytvoril platformu pre najväčšie krízové virtuálne stretnutie municipalít Európy a Slovenska v histórii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.