Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. mája 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Úprimné poďakovanie od banskej spoločnosti

Vedenie akciovej spoločnosti Hornonitrianske bane Prievidza, v mene všetkých baníkov a zamestnancov, vyjadruje verejné poďakovanie celému tímu Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby, ktorý zasahoval 26. apríla 2023 pri banskom nešťastí v Bani Nováky. Za priebeh záchranárskych prác, za starostlivosť, profesionálny a ľudský prístup k raneným baníkom, vyjadruje spoločnosť všetkým zúčastneným svoj úprimný obdiv a uznanie.

Ceníme si profesionalitu zdravotných záchranárov a vysoké nasadenie zdravotníkov. V kritickej situácii bola záchranná zdravotná služba na mieste nešťastia v krátkom čase, pár minút po vyhorení metánu. Po organizačnej stránke dokonale zvládla celú situáciu, vďaka čomu sa odborná pomoc veľmi rýchlo dostala postihnutým baníkom, ktorých život a zdravie sa ocitli v ohrození„, uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Peter Čičmanec.

Osobitné uznanie a úprimnú vďaku za starostlivosť o deviatich zranených baníkov adresujú hornonitrianski baníci zdravotníckym tímom Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice AGEL Košice, Univerzitnej nemocnici Bratislava a Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, kde boli zranení baníci ošetrení a následne hospitalizovaní.

„Sme nesmierne vďační za odbornú pomoc a rýchlu reakciu lekárov, zdravotníkov a ostatného personálu nemocnice s cieľom poskytnúť baníkom kvalitnú liečbu. Sme si vedomí, že rýchlou lekárskou pomocou a poskytnutím tej najlepšej, špecializovanej odbornej starostlivosti, urobili maximum pre záchranu ich životov, stabilizovanie zdravotného stavu a skoré uzdravenie“, uviedol Peter Čičmanec.

Vďaka profesionalite a súčinnosti záchranných zložiek a zdravotníkov je k dnešnému dňu už šesť baníkov v domácom liečení.

Vyšetrovacia komisia Obvodného banského úradu v Banskej Bystrici po obhliadke pracoviska 27. apríla vydala povolenie na obnovenie banskej prevádzky. Za neustáleho monitorovania bezpečnosti pracoviska ťažba hnedého uhlia na komplexne mechanizovanom stenovom porube 102 001-95 na I. horizonte Bane Nováky, kde došlo k mimoriadnej udalosti, plynulo pokračuje. Od začiatku mája tu baníci stenárskeho kolektívu Milana Vrabca vyťažili 7 700 ton.

Adriana Siváková, tlačová hovorkyňa

Informačný servis

K téme

ROCKový formát Metro ON Line spojil komunity z iných svetov COOP Jednota otvára prvú automatizovanú predajňu na Slovensku

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.