Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
95310_gettyimages 1288813054 676x396.jpg
6. apríla 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Union pozýva ťažko chorých poistencov na očkovanie proti Covid-19

6.4.2021 – Už tri týždne spolupracuje zdravotná poisťovňa Union s Bratislavským samosprávnym krajom na obsadzovaní špeciálnych termínov na očkovanie. „K vakcíne proti Covid-19 sme pomohli dostať sa približne 380 chronicky alebo ťažko chorým  poistencom Unionu, ktorí ponúknutý termín aj akceptovali,“ hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia v Unione. Išlo o mimoriadne termíny a obsadili sa všetky voľné časové sloty, ktoré boli poisťovni poskytnuté. „Som presvedčená o tom, že najzraniteľnejšie skupiny ľudí, by mali byť zaočkované čo najskôr, preto som veľmi rada, že môžeme pomôcť. Reakcie ľudí na naše telefonáty boli výborné, pozvánku odmietol len ten, kto mal naozaj vážny dôvod,“ vysvetľuje E.Májeková.

Pozvanie na prednostné očkovanie dostali najmä ľudia s diagnózami ako  skleróza multiplex,  so stredne ťažkým a ťažkým stupňom reštrikčnej ventilačnej poruchy, s chronickým srdcovým zlyhaním, s ťažkou formou astmy či opakovane prekonanou pneumóniou, s prekonanou závažnou formou sepsy a mnohými ďalšími.

„V tejto spolupráci budeme v prípade záujmu s BSK aj naďalej pokračovať a sme pripravení takto pomáhať aj ostatným samosprávnym krajom, nemocniciam alebo aj NCZI v prípade, že nám ponúknu voľné termíny na očkovanie,“ vyjadrila sa E.Májeková.

Informačný servis

K téme

S Unionom na operáciu bedrového alebo kolenného kĺbu bez dlhého čakania a s nadštandardom zadarmo! Prepoisťovacia sezóna je v plnom prúde – na zmenu zdravotnej poisťovne vám po novom stačia 3 minúty a dotyk prsta

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.