Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99656_adobestock_268793354 676x330.jpeg
26. augusta 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Union pomáha rodičom zistiť, v čom je ich dieťa športovo výnimočné a kedy sa dokáže najviac naučiť

26.8.2022 – Genetická analýza DNA4fit dokáže zo slín poskytnúť rodičom množstvo užitočných informácií pre zdravý vývoj a ochranu dieťaťa. Union zdravotná poisťovňa umožňuje svojim poistencom objednať si DNA4fit so zľavou 200 eur.

Ktoré vitamíny a minerály potrebuje vaše dieťa najviac dopĺňať a aká strava prináša jeho telu najväčší prospech? Na ktorý šport má vaša dcéra alebo syn najlepšie vlohy na základe pružnosti svalových vlákien, temperamentu či schopnosti odbúravať rýchlo laktát? Kedy je zbytočné dieťa nútiť do učenia a malo by si, naopak, oddýchnuť? Tieto a mnohé ďalšie informácie sa rodičia dozvedia vďaka genetickej analýze DNA4fit, ktorú získajú vďaka Unionu s výraznou zľavou.

Ako to funguje?

DNA analýza je založená na odbere slín. Nemusíte nikam chodiť, odberovú sadu vám DNA4fit doručí priamo domov. Odber slín v domácom prostredí vám zaberie len niekoľko minút a vzorku pošlete do DNA4fit poštou alebo kuriérom. Výsledky máte k dispozícii do 40 dní.

Odteraz viete presne, čo má vaše dieťa jesť

Z oblasti zdravia vám genetická analýza DNA4fit prezradí, ktorá strava vášmu dieťaťu prospieva a ktorá, naopak, škodí. Podrobnejšie sa dozviete, aký má vaša dcéra alebo syn metabolizmus laktózy, hladinu niektorých vitamínov a minerálov, aká je miera rizika vystavenia oxidačnému stresu a či má sklon k zvýšenej hmotnosti. Zaujímavé sú aj informácie, akou intenzitou vaše dieťa vníma sladkú či horkú chuť. „Práve genetická výbava určuje, ktoré vitamíny a minerály musí vaše dieťa dopĺňať viac, a, naopak, ktoré má v dostatočnom množstve a stačí len udržiavať ich hladiny. To znamená, že z analýzy DNA4fit získate odporúčanie, ktorá strava je pre vaše dieťa ideálna,“ vysvetľuje Miroslava Jurčáková z programov zdravia Union zdravotnej poisťovne.

Aký šport je pre vaše dieťa najvhodnejší?

Genetika má veľký vplyv aj na fyzické danosti, a tým pádom predurčuje športy, ktoré sú pre vaše dieťa optimálne. Test DNA prezradí viac o vytrvalosti dieťaťa, jeho výkonnosti, sile, veľkosti a zložení svalových vlákien, pružnosti, koordinácii, temperamente, miere rizika zranení, ale aj o schopnosti odstraňovať laktát. To je zásadná informácia, ak chcete vaše dieťa dať na výkonnostný šport. Z analýzy DNA sa dozviete aj fakty o metabolizme, požiadavkách na živiny a kardiovaskulárnom zdraví. Ak to zhrnieme, genetická analýza DNA4fit vám pomôže zistiť, aké má vaše dieťa športové predispozície a aký typ športu je pre neho optimálny.

Je vaše dieťa ranné vtáča alebo nočná sova?

Už v detskom veku je možné podľa DNA určiť, v akom čase počas dňa je dieťa prirodzene aktívnejšie a kedy je preňho vhodné skôr naplánovať oddych. Vďaka genetickému rozboru Spánkový cyklus zistíte, kedy je vhodné sa s dieťaťom učiť a či sú pre neho vhodné ranné alebo večerné tréningy. „Tým pádom dieťa nebudete trápiť učením v čase, kedy jeho telo chce oddychovať, a naopak. Vďaka tomu sa dokáže učiť aj športovať oveľa efektívnejšie a s väčším nasadením a radosťou,“ hovorí Miroslava Jurčáková

Ku každej genetickej analýze dostanete množstvo užitočných odporúčaní a rád

Ak to zhrnieme, vďaka informáciám o genetických predispozíciách dokážete svojej dcére či synovi nastaviť optimálne stravovanie, pomôžete mu dosiahnuť lepšie výkony v škole a vybrať si vhodný šport. Inak povedané, budete presne vedieť, na čo sa zamerať, aby bolo vaše dieťa skutočne zdravé.

Infobox

Čo sa všetko dozviem z analýzy DNA môjho dieťaťa?

Kedy sa dokáže najlepšie učiť a kedy má, naopak, oddychovať
Ako dosiahne v škole lepšie výkony
Aký šport je pre neho najvhodnejší
Kedy v priebehu dňa najlepšie zvláda športové tréningy
Aká je výkonnosť dieťaťa z hľadiska zloženia a pružnosti svalových vlákien
Ako je na tom v koordinácii pohybov a temperamente pohybu
Do akej miery mu hrozí riziko zranení
Má dieťa predpoklady na výkonnostný alebo skôr výbušný a silový šport?
Aká strava najviac prospieva jeho zdraviu
Ktoré vitamíny a minerály potrebuje dopĺňať najviac a pri ktorých stačí len udržiavať ich hladinu
Aký má metabolizmus a čo to preňho znamená v každodennom živote
Aké je kardiovaskulárne zdravie dieťaťa

Viac informácií na https://www.union.sk/geneticka-analyza-dna4fit-spoznajte-svoje-zdravie/

Informačný servis

K téme

Victor Ibara: Stres v práci zajedám v nemocničnom bufete – rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom zatiaľ stále hľadám Vedeli ste, že zdravotná poisťovňa vám môže pomôcť s letným programom pre vaše dieťa? Union a ŠNOP sa postarajú o zdravie, aj o zábavu!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.