Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
101486_novy projekt 5 676x444.jpg
26. apríla 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Unilabs nadviazal partnerstvo s poskytovateľom umelej inteligencie SmartSoft Healthcare

26.4.2023 – Unilabs, popredný poskytovateľ diagnostických služieb, nadviazal partnerstvo so spoločnosťou SmartSoft Healthcare s cieľom využiť jej riešenie CoLumbo, ktoré využíva umelú inteligenciu. Chce tak v Španielsku dosiahnuť zlepšenie popisovania a vyhodnocovania vyšetrenia driekovej chrbtice pomocou magnetickej rezonancie.

„Sme nadšení, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou SmartSoft a priniesť tak našim pacientom v Španielsku toto inovatívne riešenie. CoLumbo funguje pre rádiológov ako ďalší pár digitálnych očí a pomáha im pri MRI vyšetreniach driekovej chrbtice odhaliť významné patológie. Veríme, že CoLumbo zlepší kvalitu a efektivitu našich MRI vyšetrení driekovej chrbtice a v konečnom dôsledku pomôže našim pacientom i rádiológom,“ povedal prezident Scientific Business Units a medicínsky riaditeľ spoločnosti Unilabs Dr. Christian Rebhan. „Sme nadšení, že budeme prvou krajinou, ktorá toto riešenie vyskúša. Náš technický tím už začlenil tento nástroj do pracovného postupu rádiológov a zabezpečil, že ho možno pohodlne a efektívne využívať,“ dodal generálny riaditeľ Unilabs Španielsko Rainiero Holgado.

V prvej implementačnej fáze využije Unilabs Španielsko toto jedinečné riešenie na analýzu 17-tisíc vyšetrení ročne. Umožní tak rádiológom popisovať nálezy presnejšie a efektívnejšie. V druhej fáze CoLumbo spracuje ďalších 25-tisíc vyšetrení a ešte viac tak posilní diagnostické kapacity spoločnosti Unilabs Španielsko.

„S potešením oznamujeme nadviazanie partnerstva medzi CoLumbo – AI Spine Assistant a popredným medzinárodným poskytovateľom diagnostických služieb na Pyrenejskom polostrove – Unilabs Španielsko. Veríme, že toto partnerstvo bude začiatkom dlhého a plodného vzťahu medzi SmartSoft Healthcare a celou skupinou Unilabs. Naďalej sa budeme venovať vývoju najrobustnejšieho AI nástroja na vyhodnocovanie MRI chrbtice, ktorý umožní rádiológom pracovať efektívnejšie,“ povedal Nikolay Todorov, Chief Commercial Officer v SmartSoft Healthcare.

Viac informácií

CoLumbo skracuje rádiológom čas popisovania a vyhodnocovania nálezom o 25 %, zvyšuje počet vyšetrených pacientov a zároveň zlepšuje presnosť diagnóz. Klinické testy dokázali, že CoLumbo môže znížiť počet chýb z opomenutia až o 15 %.

CoLumbo získal Pečať excelentnosti Európskej komisie. Projekt získal značku CE a je v súlade s reguláciami systémov kvality FDA. Má povolenie FDA 510(K), takže ho možno klinicky používať v Európe i v USA. Čaká sa aj na patent USPTO US 63/239,985.

Unilabs plánuje najbližší rok monitorovať dopad nástroja CoLumbo, aby sa ubezpečil, že spĺňa najvyššie kritériá starostlivosti o pacientov a lekárskych zobrazovacích technológií. Spoločnosť tiež preskúma možnosť nasadenia riešenia v iných krajinách. Najmodernejšia nemocnica na Slovensku si zaslúži najmodernejšie laboratórium. Popri jej otvorení sa v rámci nej otvára aj laboratórium siete Unilabs Slovensko, ktoré bude primárne slúžiť pre potreby nemocnice.

Informačný servis

K téme

Skríning rakoviny prostaty – nepríjemné vyšetrenie u urológa už nemôže byť výhovorkou, dá sa to aj z krvi Unilabs s pomocou riešenia Annalise.ai poskytne pacientom inovatívne možnosti diagnostiky závažných prípadov CNS

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.