Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97118_img_7732 676x451.jpg
11. novembra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Unikátny dokument Karel vstúpil do slovenských kín

11.11.2021 – 9. novembra mala slávnostnú premiéru v bratislavskom kine Cinemax v Bory Mall kvôli pandémii viackrát odložená snímka Karel. Unikátny dokument Karel prináša veľmi osobný pohľad na posledný rok života legendy populárnej hudby Karla Gotta. Projekcia sa uskutočnila za prítomnosti tvorcov dokumentu, spevákovej manželky Ivany a pozvaných hostí.

„Veľmi ma teší, že sme dnes v Bratislave. Karel miloval Slovensko a chodil sem veľmi rád. Prial by si, aby dnešný večer bol oslavou života, aby ste neboli smutní, aby ste sa bavili a spomínali naňho s láskou,“ povedala pred uvedením filmu Ivana Gottová. Poďakovala sa realizačnému tímu, ale aj generálnemu partnerovi filmu Milanovi Fiľovi za jeho dlhoročnú podporu, priateľstvo a priazeň.

Autorkou dokumentu je renomovaná režisérka Olga Malířová – Špátová, ktorá nakrúcala portrét Karla Gotta počas posledného roku jeho života. S kamerou sa vydala na miesta, ktoré boli v jeho živote kľúčové. Divák tak uvidí jeho pražskú vilu Na Bertramce, stane sa súčasťou rodinných Vianoc na chalupe a navštívi aj dedinku, kde Karel Gott vyrastal a kam ho to na sklonku života ťahalo. V celom filmovom portréte nechýba Karlov povestný humor, ale tiež pokora a nadhľad. Vo filme ho sprevádza jeho manželka Ivana a tiež dcéry Charlotte Ella a Nelly Sofia. Karel odkrýva aj svoj vzťah s nemanželskou dcérou Luciou, ktorá v dokumente vystupuje so svojimi deťmi.

Film prostredníctvom Gottových spomienok rekapituluje jeho jednotlivé životné etapy. Spomína na chvíle obrovskej slávy doma aj v zahraničí, vysvetľuje, prečo sa rozhodol neemigrovať. Otvorené výpovede sprevádzajú nesmrteľné pesničky a archívne zábery. Opisuje aj obdobie normalizácie, počas ktorej podpísal Antichartu a hodnotí, čo bolo z dnešného pohľadu správne, čo nie, čo by urobil inak.

Film vznikol vďaka podpore prezidenta holdingu ECO – INVESTMENT a.s. Milana Fiľa, ktorý bol nielen jeho dlhoročným podporovateľom, ale aj osobným priateľom. „Dovolím si tvrdiť, že v posledných rokoch sa náš vzťah vyvinul do skutočného priateľstva. V minulosti sme spolu dokonca trávili dovolenky. Pamätám si na každú chvíľu s ním a spomienky na neho mi zostanú navždy v srdci,“ hovorí Milan Fiľo. „Celý život som obdivoval maestra Gotta a preto som sa rozhodol podporiť nakrúcanie filmu Karel. Prepája dve z mojich najväčších vášní a ambícií – umenie, jeho podporu a zachovanie Karlovho odkazu pre všetkých a navždy,“ vraví Milan Fiľo, priateľ Karla Gotta.

Informačný servis

K téme

Najinovatívnejšia banka v CEE je zo Slovenska! Najmodernejšia výrobná hala v strednej Európe má vyrásť v Kopřivnici

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.