Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. augusta 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Unikátna kniha. Pár kusov aj pre Slovákov!

Takáto kniha tu ešte nebola. 3-zväzkové dielo Sixtínska kaplnka vyjde v limitovanom náklade 1999 kusov pre celý svet, z toho len 100 kusov získajú Slováci. Celkovo vážia takmer 30 kíl a budú sa predávať za cenu, ktorú dáte za menší model auta. 12.500 eur, no teraz v špeciálnom predpredaji je za 8.500 eur.

Knihu si môže záujemca kúpiť len online na www.luxusnakniznica.sk, pričom si môže vybrať konkrétne číslo zväzku. K tomu získa zápis svojho mena do zoznamu darcov (na obnovu a ochranu Sixtínskej kaplnky), certifikát vlastníctva a biele rukavičky. A ako bonus k tomu súkromnú skupinovú prehliadku Sixtínskej kaplnky mimo otváracích hodín s odborným výkladom zástupcu vatikánskeho múzea.

Vaše meno sa môže ocitnúť vygravírované v treťom zväzku spolu s menom pápeža Františka, či ďalšími slávnymi menami umelcov a podnikateľov z celého sveta.

„Kto nevidel Sixtínsku kaplnku, nemôže mať predstavu o tom, čo dokáže jeden človek,“ napísal pred vyše dvesto rokmi slávny nemecký spisovateľ Johann Wolfgang Goethe. Už stáročia priťahuje nádherná Sixtínska kaplnka záujem ľudí z celého sveta. Jej rozmery sú neuveriteľné – dĺžka viac ako 40 metrov, šírka 13 metrov a výška 20 metrov.

Jedinečná limitovaná edícia 3 kníh Sixtínska kaplnka je exkluzívne fotografické spracovanie kaplnky v mierke 1:1, reprodukcie diel majú rozmery 43,5 x 61 cm. Fotografické snímky robili experti pomerne dlho špeciálnou laserovou technikou pomocou zdokonaleného prístrojového vybavenia.

Výzdoba Sixtínskej kaplnky vo Vatikáne je dielo Michelangela Buonarrotiho a ďalších významných umelcov talianskej renesancie. Na 1 200 štvorcových metroch fresiek Michelangelo vlastnými silami a gigantickým výkonom zobrazil Stvorenie sveta a Posledný súd. Vzniklo dielo, ktoré je úžasným biblickým rozprávaním v obrazoch, ale aj skutočným vyjadrením zázračnej spriaznenosti dvoch síl – Božieho a kresťanského posolstva a tvorivej vôle Človeka.

Každá kniha obsahuje 254 plnofarebných strán a spolu vážia 30 kilogramov. Autor textu je súčasný riaditeľ Vatikánskych múzeí a profesor Antonio Paolucci. Zväzky limitovanej edície obsahujú tri časti: Posledný súd, Strop – Stvorenie sveta a Fresky z 15. storočia – maľby na južnej, severnej a západnej stene.

Vďaka tomuto dielu možno uvidieť Sixtínsku kaplnku, ako ju nevidel žiadny bežný návštevník, a kedykoľvek sa k nej otvorením knihy vrátiť, píše sa na špeciálnom portáli Luxusná knižnica.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Unikátna výstava ku Dňu Zeme v Lučenci Viac ako polovica to zažila, hovoriť nechce nikto

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.