Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. septembra 2017 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Unikát v univerzitnom hokeji: po prvý raz sa proti sebe postavia európski a ruskí finalisti

BRATISLAVA 12. septembra 2017 – Zásluhou memoranda o spolupráci z minulého roka a niekoľko mesačného rokovania sa historicky prvý raz dostanú do priamej konfrontácie finalisti Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) a ruskej Student Hockey League (SHL).

Hoci EUHL odštartuje o niekoľko týždňov ešte len svoju piatu sezónou, jej zakladateľom sa podarilo dosiahnuť obrovský úspech. Európska univerzitná hokejová asociácia (EUHA), ktorá je riadiacim orgánom EUHL, podpísala minulý rok v septembri memorandum o spolupráci s ruskou SHL. „Práve zásluhou podpísania tohto memoranda a ročného rokovania budú po prvý raz v histórii v priamej konfrontácii finalisti pravidelných univerzitných súťaží, a síce EUHL a SHL. Pôjde o turnaj Student Hockey Eurochallenge, ktorý začne 27. septembra v ruskom Jekaterinburgu,“ informoval Jaroslav Straka, prezident EUHA.

V ruskej univerzitnej súťaži v súčasnosti pôsobí 114 tímov, rozdelené sú do dvoch konferencií. Ich víťazí, a síce Ural State Mining University a Moscow Aviators sa postavia proti európskym tímom UK Praha a UMB Hockey Team Banská Bystrica. Že ruskej strane skutočne záleží na budovaní univerzitného hokeja a rovnako vzťahov s Európou potvrdzuje skutočnosť, že spomínaný turnaj je podporený ruským ministerstvom športu a taktiež Ruskou hokejovou asociáciou. „Kompetentní ľudia si uvedomujú dôležitosť a hodnotu univerzitného hokeja, a preto ho podporujú. Práve on totiž mladým hráčom ponúka možnosť pokračovať v ich obľúbenom športe popri štúdiu a môžu tak rásť a napredovať na oboch stranách – aj ako študenti a tiež ako hokejisti,“ vyjadril sa viceprezident EUHA Ľubomír Sekeráš.

V EUHL v ostatnej sezóne bojovali o Sekeráš Trophy vysokoškoláci z troch európskych krajín; zo Slovenska, Česka a Poľska. V blížiacom sa novom ročníku pribudnú nielen nové mužstvá, ale i nová účastnícka krajina, a síce Maďarsko. EUHL tak expanduje do ďalšej krajiny a nakoľko záujem prejavilo i niekoľko ďalších, cieľom je v blízkej budúcnosti otvoriť severnú divíziu EUHL.

K téme

Investičné fórum 2023 – do čoho investovať v budúcom roku? Skvelé pivo pre všetkých: Budvar dnes oslavuje inšpiratívne ženy v českom pive

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.