Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92452_© unicef alghabri 676x451.jpg
25. februára 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

UNICEF: Slovenky v akcii pre bábätká. Mamy spravia pre záchranu svojho dieťatka čokoľvek

25.2.2020 – Predčasne narodený chlapček Hassan sa drží prsta svojej mamičky Iftikhar na jednotke intenzívnej starostlivosti materského centra Al Sabeen v Sana’a v  Jemene. Hassan sa narodil priamo do prebiehajúcej humanitárnej krízy a jeho rodičom sa len zázrakom podarilo za dramatických okolností utiecť z oblasti zasiahnutej bojmi a dostať sa do mesta Sana´a. Dlho spávali v autobuse, v ktorom pricestovali, až kým si Iftikhar uvedomila, že čaká dieťatko. Predala svoje zlaté náušnice, aby si s manželom mohli prenajať aspoň malú izbičku, ktorá by im poskytla pocit bezpečia. Ich situácia však bola zúfalá a nemali dostatok peňazí na jedlo. Iftikhar musela denne prejsť dlhé vzdialenosti, aby sa dostala k vode. Jedného dňa jej náhle prišlo nevoľno a predčasne porodila dieťatko, ktoré bojovalo o život. Zúfalí rodičia vyhľadali pomoc v materskom centre v Sana’a, a chlapček Hassan teraz dostáva všetku potrebnú starostlivosť na záchranu jeho života.

Mamička vkladá všetky svoje nádeje do práce kvalifikovaného personálu centra a hovorí: „Predtým, ako som otehotnela, som sa každý deň modlila za dieťatko, veľmi som si ho priala. Keď som zistila, že moje prosby boli vypočuté, zalial ma pocit nevýslovného šťastia a celý svet bol môj. Teraz mám synčeka, musí sa zotaviť a odísť domov s nami.“

Viac ako štyri roky ozbrojeného konfliktu znamenali v Jemene kolaps všetkých verejných služieb. Najviac trpiacimi skupinami sú tí najslabší a najzraniteľnejší. Bábätká patria medzi najohrozenejšie. V dôsledku utrpenia, podvýživy a stresu mamičiek sa dnes v Jemene rodí množstvo detí predčasne. Tie šťastnejšie mamičky sa dostanú do neonatálnych centier, ktoré fungujú len vďaka obrovskej obetavosti a vytrvalosti zdravotníckych pracovníkov. Títo často pracujú v provizórnych podmienkach za minimálnu odmenu alebo mnoho mesiacov aj bez nej.  Materské centrum Al Sabeen je skutočným svetielkom nádeje pre predčasne narodené bábätká a ich mamičky. Tisíce ľudí sem denne prichádzajú so svojimi bábätkami a hľadajú pomoc. Aj vďaka UNICEFu toto a ďalšie materské centrá po celom Jemene môžu fungovať.  UNICEF zabezpečuje dodávky elektriny, liekov, medicínskeho vybavenia a potrieb pre bábätká.

UNICEF môže pomáhať pri zachovaní fungovania materských centier len vďaka Vašej podpore. Veríme, že napriek mnohým problémom, ktoré v tejto kríze musíme prekonávať, sa nám spolu podarí zachrániť životy čo najväčšiemu počtu bábätiek a umožníť im tak čo najlepší štart do života.

Už Vašich 10 EUR môže zachrániť život 2 bábätiek.
2,5 milióna bábätiek ročne zomiera z príčin, ktorým sa dá predísť.
Pomôžme spolu bábätkám, ktorých život je ohrozený.
Kliknite na: 
www.unicef.sk/slovenkyvakcii

UNICEF

UNICEF je jednou z  najvýznamnejších humanitárnych organizácií na svete, ktorá pomáha deťom v núdzi už od roku 1946. Pracujeme vo viac ako 190 krajinách a teritóriách, na tých najťažšie dosiahnuteľných miestach. Pracujeme deň čo deň, aby sme pomohli prežiť deťom, ktoré sa ocitli v núdzi. Ochraňujeme ich práva, zabezpečujeme pre ne vodu, jedlo, strechu nad hlavou, lieky, vzdelanie, aby dostali šancu naplniť svoj potenciál.

Činnosť UNICEF je financovaná výlučne z dobrovoľných príspevkov.

UNICEF síce patrí medzi organizácie OSN, má však špecifické postavenie – je jediným fondom OSN, ktorý nie je a ani nikdy nebol financovaný zo strany OSN, ani nemá pridelenú pevnú rozpočtovú položku zo štátneho rozpočtu. Naša práca na pomoc deťom je úplne závislá od dobrovoľných príspevkov jednotlivcov, spoločností a ďalších donorov.

Informačný servis

K téme

Bebbo – mobilná aplikácia UNICEF pre rodičov detí od 0 do 6 rokov Pri príležitosti Svetového dňa detí sa 12 slovenských pamiatok a najväčšia LED fasáda iniciatívou UNICEF rozžiarili namodro

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.