Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
95656_greensudiodevin18 676x451.jpg
18. mája 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Udržateľnosť nie je abstraktný pojem. Presvedčte sa už tento týždeň

18.5.2021 – Úzka spolupráca projektantov a architektov prináša konkrétne projekty smerujúce k udržateľnosti.

Už tento štvrtok, 20. mája 2021, otvára svoje virtuálne brány tradičná medzinárodná konferencia Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe. Generálnym partnerom podujatia je skupina Saint-Gobain, ktorá na podujatí predstaví svoj prístup a skúsenosti z tvorby udržateľných riešení. Na podujatí ich predstaví dvojica špecialistov Miroslav Zliechovec a Tomáš Guniš.

„Domáci stavebný trh je pripravený realizovať projekty, ktoré spĺňajú predpoklady udržateľnej výstavby. Máme za sebou desiatky rozhovorov s kľúčovými aktérmi trhu a vidíme množstvo rôznorodých iniciatív ktoré hľadajú skutočné riešenia udržateľnosti. V mnohých s nich sme aktívny aktér a radi sa o skúsenosti podelíme s odbornou verejnosťou,“ hovorí jeden z protagonistov podujatia Tomáš Guniš, architektonický špecialista v Saint-Gobain.

Jednotlivé divízie Saint-Gobain, ponúkajú koncept udržateľných a užívateľsky komfortných stavieb pod označením Multi Comfort. Na jeho pozadí sa projektantom a architektom ponúka vzdelávací program, ktorý má podporiť rozvoj integrovaného plánovania stavieb v intenciách udržateľnej výstavby.

„Sme presvedčení, že udržateľnú výstavbu vieme dosiahnuť iba úzkou spoluprácou všetkých aktérov od prvotných štádií projektu až po užívanie stavby. V príspevku na prestížnej konferencii predstavíme smerovanie k udržateľnosti aj konkrétne námety na spoluprácu,“ približuje Miroslav Zliechovec Business Development manažér spoločnosti Saint-Gobain.

Medzinárodná konferencia Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe sa koná v online forme vo štvrtok 20. mája 2021. Konferencia je prioritne určená odbornej verejnosti a je zaradená do Profesijného vzdelávania architektov.

Informačný servis

K téme

Danone uvádza na trh novinku v recyklovateľnom obale Tesco prekvapilo včelími úľmi pri obchode, pripomenulo si tak Svetový deň životného prostredia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.