Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97043_image002 676x478.jpg
4. novembra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

U nás je to naopak – kým mnohé ceny stúpajú, my ich znižujeme

4.11.2021 – Rast cien potravín zaznamenali slovenskí zákazníci prakticky od konca leta a dosť výrazne načrel do rodinných rozpočtov. Práve v tejto situácii sa obchodný reťazec Kaufland rozhodol svojim zákazníkom pomôcť tak, že vybrané akciové produkty ponúkne lacnejšie ako pred rokom.

Zdražovanie potravín, ale aj spotrebného tovaru, spôsobili rastúce ceny rôznych komodít na svetových trhoch – ide napríklad o rastlinné oleje, cukor, obilniny, ale aj pohonné látky a energie. Drahšie vstupy do výroby a distribúcie sú dôvodom, prečo pri platbe za nákupy aj v obchodných reťazcoch musí spotrebiteľ siahnuť do peňaženky hlbšie ako v rovnakom období uplynulého roka. Podľa informácií Organizácie OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) sa ceny potravín vo svete v medziročnom porovnaní zvýšili až o tretinu.

Spoločnosť Kaufland, ktorá patrí medzi významné maloobchodné reťazce na slovenskom trhu, v tomto období ceny vybraných druhov tovarov znižuje. „Môžeme povedať, že u nás je to naozaj naopak. Kým mnohé ceny stúpajú, naši zákazníci nakúpia vybrané akciové produkty ešte výhodnejšie ako pred rokom,“ konštatuje Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland Slovensko. „Ešte dodám, že pritom porovnávame vybrané akciové ceny s našimi akciovými cenami v novembri a decembri 2020.“     

Mnohí spotrebitelia radi využívajú možnosť nakúpiť obľúbené výrobky práve vtedy, keď sú v akcii. Preto Kaufland vybral rôzne druhy produktov naprieč sortimentom a ponúkne ich svojim zákazníkom lacnejšie. Každé takto ušetrené euro budú môcť využiť na to, čo práve potrebujú. Napríklad aj na nákup darčekov pre najbližších pred blížiacimi sa vianočnými sviatkami.

Informačný servis

K téme

Deti ušetrili životné prostredie od 9 ton oleja. Premiérový ročník projektu „Olejko chráni prírodu“ nadchol až 300 škôl Spoločnosť Siemens Healthineers Slovensko získala certifikát Great Place To Work

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.