Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
91732_new project 1 2 676x444.jpg
24. októbra 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Two pianos – Jakub Čižmarovič a Shoko Kawasaki v Košiciach a Banskej Bystrici

24.10.2019 – Nemecký klavirista slovenského pôvodu Jakub Čižmarovič a nemecko-japonská klaviristka Shoko Kawasaki sa v najbližších dňoch predstavia v aktraktívnej spolupráci ako klavírne duo: v pondelok 28. októbra v Štátnej filharmónii Košice a 4. novembra na banskobystrickom Konzervatóriu J. L. Bellu.

Efektná dramaturgia medzinárodného klavírneho dua dokonale využíva potenciál spolupráce dvoch klaviristov na pódiu. Obaja interpreti, ktorých spája aj životné partnerstvo, sa predvedú vo všetkých možných roliach – ako sólisti, v štvorručnej hre ale aj ako klavírne duo. Technicky exponovaný program je rozdelený do dvoch častí. Po prvom francúzsko-japonskom bloku z diel Clauda Debussyho, Oliviera Messiaena a  Hisatada Otaku vrcholí koncert monotematickým programom z tvorby ikonického klavírneho autora Franza Liszta.

Japonská klaviristka Shoko Kawasaki (1983) absolvovala štúdium klavíra na tokijskej Akadémii umení získaním prestížnej Ceny Leonida Kreutzera a postgraduálne štúdiá ukončila na Hochschule für Musik und Theater v Mníchove. Zvíťazila na viacerých japonských klavírnych súťažiach a získala ocenenia v Európe: na klavírnej súťaži Ennio Porrino v Cagliari, na Medzinárodnej klavírnej súťaži v Ženeve či na Griegovej súťaži v Bergene. Účinkuje na sólových recitáloch, komorných koncertoch, festivaloch v Ázii, Amerike a Európe. Nahrala 2 CD. Vyučuje klavír na Hochschule für Musik und Theater v Mníchove

Jeden z popredných európskych interpretov mladej generácie, klavirista Jakub Čižmarovič (1985) pochádza zo Slovenska, no od útleho detstva žije v Nemecku, kde sa veľmi rýchlo presadil vďaka víťazstvám na celoštátnych súťažiach (Klavírna súťaž Steinway, Junge Musiziert). Už ako 16-ročný debutoval s kolínskym Gürzenich Orchestrom a dirigentom Jamesom Conlonom. Roku 2001 zvíťazil na medzinárodnej súťaži Festa Ueda v japonskom Nagane. V súčasnosti pravidelne spolupracuje s nemeckými orchestrami, účinkuje na nemeckých i zahraničných festivaloch. Významné je jeho pravidelné účinkovanie na japonských pódiách a v Južnej Kórei. V USA debutoval s Chigaco Symphony Orchestra s Jamesom Conlonom. Nahral 3 CD. Je synom huslistu Juraja Čižmaroviča.

Hlavným organizátorom koncertov je o.z. ORGANYzácia, hlavným partnerom Fond na podporu umenia. V spolupráci so Štátnou Filharmóniou Košice a n.f. Pro-Konzervatórium.

Two Pianos
Košice, Dom umenia
28. októbra, 19.00

Banská Bystrica, Konzervatórium J. L. Bellu
4. novembra, 17.00

Program:

Claude Debussy: Divertissement
Olivier Messiaen: Visions de l´amen: IV. Amen du Désir
Hisatada Otaka:  „Midare“ Capriccio pre 2 klavíry
Franz Liszt:
Ouvertura k opere Tanhäuser
Vallée d´Obermann
Concerto pathétique S.S58/2

Inzercia

K téme

Čo sa oplatí prečítať? Tu sú 4 knižné tipy pre celú rodinu V našich najväčších slovenských mestách bude vďaka Banco Casino rušno až do júla!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.