Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júla 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

TV Markíza: Televízne noviny sú stabilne najsledovanejšie

BRATISLAVA 8.júla – Televízne noviny majú za sebou ďalší úspešný týždeň. Od pondelka 1. júla až do nedele 7. júla 2013 bola hlavná spravodajská relácia televízie Markíza stabilne najsledovanejšou na trhu.
V strategickej cieľovej skupine 12-54 dosiahli Televízne noviny v uplynulom týždni priemerný rating 7,5 % a trhový podiel 38,7 %. Sledovalo ich v priemere pol milióna divákov starších ako 12 rokov. Najvyšší rating v cieľovej skupine 12-54 zaznamenalo vydanie z nedele 7. júla 2013 (8,9 %), najvyšší trhový podiel zas relácia z piatka 5. júla 2013 (42,1 %). Zároveň išlo o celkovo najvyšší share v rámci všetkých programov odvysielaných v minulom týždni.
Televízne noviny bodovali najmä medzi ženami 25-34 (priemerný share 40,3 %), vysokoškolsky vzdelanými divákmi 12-54 (priemerný share 43,9 %), v mestách nad 100-tisíc obyvateľov 12-54 (priemerný share 44,1 %) a v Trnavskom kraji 12-54 (priemerný share 47,1 %).
Divácky záujem vyvolala aj mimoriadna relácia Posledný pohľad z vrcholu, prostredníctvom ktorej TV Markíza v utorok 2. júla 2013 vyjadrila solidaritu a uctila si pamiatku Antona Dobeša a Petra Šperku – horolezcov, ktorých brutálne zavraždili teroristi v Pakistane pod horou Nanga Parbat. Naživo vysielaná relácia s moderátorkou Zlaticou Puškárovou bola v čase vysielania jednotkou na trhu. Zarezonovala najmä medzi mladými mužmi 15-24 (share 32,9 %) a vysokoškolsky vzdelanými divákmi 12-54 (share 31,1 %).
Televízne noviny sú nielen dlhodobo najsledovanejšie, ale podľa nedávneho nezávislého prieskumu* sú tiež vnímané ako najobjektívnejšia spravodajská relácia na slovenskom trhu.

PR oddelenie skupiny Markíza

*Zdroj: MML Omnibus, 2013/I, Median SK

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ig;nr

K téme

Orange Podcast roka 2024 oznamuje nominácie, začína sa hlasovanie verejnosti Zahaľte svoj život do vzácnych vecí s Answear.sk

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.