Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. júla 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

TV Markíza: Búrlivé víno prispelo k rekordu skupiny Markíza

BRATISLAVA 9.júla – Búrlivé víno kraľuje televíznym obrazovkám aj počas leta. V pondelok 8. júla 2013 sa pôvodný rodinný seriál televízie Markíza stal už tradične najsledovanejším programom dňa v oboch hlavných cieľových skupinách. V strategickej cieľovej skupine 12-54 dosiahla vinárska sága rating 10,9 % a trhový podiel 38,1 %, ktorý je tretí najvyšší od aprílového presunu seriálu do hlavného vysielacieho času.
Búrlivé víno pritiahlo k obrazovkám celkovo 706-tisíc divákov starších ako 12 rokov a v rámci tejto univerzálnej cieľovej skupiny zaznamenalo rekordný prime-time trhový podiel 40,7 %. Najširšiu divácku základňu má medzi mladými ženami 15-24, ktoré Markíze zabezpečili trhový podiel až 48,2 %.
Najsledovanejšou spravodajskou reláciou dňa bolo Počasie s ratingom 6,9 % a trhovým podielom 28,6 % v cieľovej skupine 12-54. Meteorologické informácie v atraktívnom šate zaujímali najmä ženy 35-44 s trhovým podielom 37,7 %. Hlavná spravodajská relácia Televízne noviny v pondelok zabodovala najmä v cieľovej skupine ženy 25-34 (share 48,1 %), medzi vysokoškolsky vzdelanými divákmi 12-54 (share 49,5 %) a v Trnavskom kraji 12-54 (share 51,0 %).
Darilo sa aj televízii Doma s romantickým seriálom Sultán, ktorý v cieľovej skupine 12-54 dosiahol tretí najvyšší tohtoročný trhový podiel 8,4 %. Zároveň tiež išlo o najsledovanejší program v rámci ponuky menších staníc, k obrazovkám pritiahol 214-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto, FOOOR) bola v pondelok v cieľovej skupine 12-54 výrazným trhovým lídrom celodenne (share 36,5 %) aj v prime-time (share 43,1 %). V hlavnom vysielacom čase dosiahla vôbec najlepší výsledok od začiatku roka.

PR oddelenie skupiny Markíza

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ig;bl

K téme

Orange Podcast roka 2024 oznamuje nominácie, začína sa hlasovanie verejnosti Zahaľte svoj život do vzácnych vecí s Answear.sk

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.